BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ
Güncel Haberler

“ DİKKATSİZLİĞİNLE ve RANT İÇİN ORMANLARI YAKMA “

Bildiğiniz gibi geçmiş günlerde Balıkesir'imizin can kalbi Ayvalıkta ki Şeytan Sofrası bölgesi malesef ki ya dikkatsizlikten ya da rant uğruna yandı. Tabi ki bu yangının çıkış sebeplerini bizlerde Deva Partisi olarak araştıracağız. Bundan sonra ki dönemlerde de bu yanan bölgenin bir an önce yeşillendirilmesi ve ranta kurban gitmemesi için çalışmalarımızı sürdürüp bu konunun takipçisi olacağız.
İNSANOĞLUNUN EN FAYDALI BULUŞU,KONTROL ALTINDA OLDUĞU SÜRECE ATEŞ BUNU UNUTMAYALIM. Yoksa en faydalı buluşumuz en tehlikeli silah olarak karşımıza çıkıyor.
Ülkemiz yangın felaketiyle çok sık karşılaşan ülkelerin başında geliyor. Bu yangınlar genellikle dikkatsiz ve bilinçsiz davranışlardan oluşuyor.. Hem Ülkemiz için hem de kişisel felaket olan yangın, bazen de büyük can ve mal kayıpları ile sonuçlanıyor. Bizi daha çok ilgilendiren kısım ise ne yazık ki 'insani hata' dolayısıyla çıkan orman yangınları. ‘Ne olacak ki’ deyip söndürülmeden ormanlık alana atılan sigara izmaritlerinin sebep olduğu yangınlar bu felaketin ne yazık ki başında geliyor. Dünya üzerinde iradesini kullanarak böyle bir hataya yol açabilecek tek canlı ne yazık ki insan ve bunun en can yakıcı sebebi ise bazen kasıt olabiliyor. Rant uğruna, bilinçli olarak çıkarılan yangınlar özellikle yaz turizmine ev sahipliği yapılan bölgelerdeki ormanlık alanlarda gerçekleşiyor! Otel ve ev yapılacak alan da kalmayınca, insan doğasındaki kötülük ortaya çıkıyor ve bilinçli olarak ormanlarımız ateşe veriliyor.
Tabii bu insanların gözü hiçbir şey görmediğinden bilmezler ki ormanda yaşayan hayvanların hayatını sürdüğü bu alanlarda, yakılan sadece ağaçlardan ibaret olmuyor. Elbette sadece ağaçlar bile insanı yeterince üzerken, bir de aynı bölgede yaşayan bizim görebildiğimiz ve göremediğimiz binlerce hayvan ve bitki türü de yok oluyor.Bir de evlerimizde,iş yerlerimizde kendi canımızın karşılaştığı kontak patlaması, soba tütmesi gibi oluşan yangınlarımız yine insan dikkatsizliğinden kaynaklanıyor. Bu zorlu zamanlarda yanımızda olan İtfaiye işçilerimize yoğun ilgi ve hayat kurtarma mücadelelerinden dolayı şükranlarımı sunuyor 25 Eylül Yangından Korunma Haftası dolayısıyla tüm halkımızı bir farkındalık oluşturmak adına Ayvalık Şeytan Sofrasında yanan bölgemizi yeşillendirmeye davet ediyorum.
DEVA Partisi Karesi İlçe Başkanı Onur AYAN


2020-09-25144 kez okundu