BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ
Güncel Haberler

10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA


Emperyalizmin kıskacındaki Türkiye’yi ulusal kurtuluş savaşı ile çağdaşlığa, demokrasiye ve Cumhuriyete taşıyan Mustafa Kemal ATATÜRK’ün ebediyete intikalinin 78.yılının bu 10 Kasımında onu bir kere daha minnetle ve rahmetle anıyoruz.
Kuşkusuz toplumumuz için 10 Kasım bir hüzün tarihidir. Ancak Atatürk’ün devrimlerini yaşatmak, çağdaş demokratik ve laik bir ülke olarak ülkemizin geleceğine ışık tutan fikirlerinin ne kadar önemli olduğunu bir kere daha anımsamak çok önemlidir.
Çok kritik bir süreçten geçen ülkemizin bugün yeniden bilinçli olarak kuruluş değerlerine odaklanarak Cumhuriyete, Demokrasiye, Bağımsızlığa, insan hak ve özgürlüklerine sahip çıkmak bize düşen tarihi ve önemli bir görevdir.
Bugün Atatürk Cumhuriyetinin sahipleri olarak bizler, bu 10 Kasım gününde onu kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşarken Cumhuriyetin kazanımlarını onun gösterdiği yolda devam ettirmek kararlılığı ile doğruluktan, demokrasiden, adaletten ve eşitlikten asla taviz vermeksizin yürüyeceğimize söz veriyoruz.

2016-11-103096 kez okundu