BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ
Güncel Haberler

32.VERGİ HAFTASI ETKİNLİKLERİ BAŞLADI


Her yıl Şubat ayının son haftasında kutlanmakta olan Vergi Haftası kapsamında vergi bilincinin; çocuklarda ve genç nesillerde oluşturulması, toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi, mükelleflerin vergiye gönüllü uyumunun sağlanması ve kayıt dışı ekonomi ile mücadele bilincinin oluşturulması amacıyla Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından çeşitli tanıtım ve bilgilendirme faaliyetleri yürütülmektedir.
Bu yıl 22-28 Şubat tarihleri arasında 32.si kutlanan Vergi Haftası etkinlikleri, Başkanlığımızca 22.02.2021 Pazartesi saat 10:30 da Vergi Dairesi Başkanı Ayhan YAMAN ve birim müdürlerinin katılımı ile Atatürk Anıtına çelenk konularak başlamıştır.
Koronavirüs (COVİD-19) salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, fiziki mesafeyi koruma ve hastalığın yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla, Sağlık Bakanlığı ile Koronavirüs Bilim Kurulunun önerileri ve il/ilçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararları dikkate alınarak Resmi Kurum ve Sivil Toplum Kuruluşları ziyaretleri yapılmaksızın gerçekleştirilecek olan 32. Vergi Haftası etkinlikleri kapsamında aşağıda belirtilen etkinlikler yapılacaktır.
● Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından gönderilen “DÜNDEN BUGÜNE VERGİLERİMİZLE GÜÇLÜYÜZ” sloganını içeren afişlerin ve yine “Vergi Haftası” ve “Hazır Beyan Sistemi”ne ilişkin videoların resmi kurumlara, yerel yönetim birimlerine ve Sivil Toplum Kuruluşları tarafından asılmak ve/veya yayımlanmak üzere dağıtımı yapılmıştır.
● Dijital platformlar üzerinden yeni işe başlayan mükelleflerin hak ve yükümlülükleri, genç girişimciler ve "e-Dönüşüm" (Dijital Dönüşüm) konularında mükelleflere yönelik bilgilendirme toplantıları yapılacaktır.
● 35 hizmet yılını doldurmuş personelimize, çalışma süresince kurumumuza katkılarından dolayı teşekkür belgesi verilecektir.
● Mükellef ziyaretlerimiz yukarıda belirtilen nedenlerle yapılamamakla birlikte pandemi şartlarında değişiklik olması halinde ilerleyen zamanda yapılması planlanmaktadır.
Balıkesir Vergi Dairesi Başkanlığı olarak, vergisel yükümlülüklerini tam ve zamanında yerine getirerek ülkemizin gelişmesine katkı sağlayan tüm mükelleflerimize teşekkür ediyoruz.
2021-02-23228 kez okundu