BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ
Güncel Haberler

37 Kadrolu İşçiyi Sözleşme

Altıeylül Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında gerçekleştirilen sözleşme ile 37 kadrolu işçiyi kapsayan toplu iş sözleşmesi yapıldı.
Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Hizmet-İş Sendikası İl Başkanı Savaş Dal, Toplu İş Sözleşmesi Sorumlusu Seyfi Karaman, Altıeylül Temsilcisi Ethem Ergün, Engelli Komite Başkanı İbrahim Koç’un hazır bulunduğu toplu iş sözleşmesiyle 37 kadrolu işçiyi kapsayan 2 yıllık sözleşme gerçekleşti. Başkan Zekai Kafaoğlu ve Hizmet-İş Sendikası Başkanı Savaş Dal birlikte sözleşmeyi imzaladılar.
Sendika Başkanı Savaş Dal “Altıeylül Belediyesi ile yaptığımız toplu iş sözleşmesinde ilk 6 ayda sosyal haklarda dâhil olmak üzere % 15 artış oldu. Belediye Başkanımız Zekai Kafaoğlu’nun katkılarıyla iyi bir sözleşme imzaladık, çalışanlar için hayırlı olsun” dedi.
Başkan Zekai Kafaoğlu da “37 kadrolu işçi arkadaşımızı kapsayan sözleşme imzaladık. Çalışanlarımızın durumlarının iyileştirilmesi noktasında bütçenin el verdiği ölçü de gerekli iyileştirmeleri yaptık. Sözleşmemizin sendikamız, işçi arkadaşlarımız ve belediyemiz adına hayırlı-uğurlu olsun. Çalışanlar bizim her şeyimiz. Çalışanlarımızın şartlarının iyileştirilmesi, iyi ortamlarda çalışması ve sosyal haklarının iyi olması bizim ana hedefimiz. Mutlu İnsanlar Şehri Altıeylül’de çalışanlarımızın da mutlu olması önemli” diye konuştu.
2017-01-183591 kez okundu