BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ
Güncel Haberler

9 PROJENİN 17 MİMARI KAHVALTIDA BİR ARAYA GELDİ

Edremit İlçe Millî Eğitim Müdürü Yusuf Koç; Şube Müdürü Ali Erkoç ve İlçe Özel Büro Koordinatörü Yıldız Koçyılmaz Artan, TÜBİTAK Ortaokul Bursa Bölge Finali’ne katılacak öğrenciler, danışman öğretmenler ve okul müdürleriyle Edremit Öğretmenevinde düzenlenen kahvaltıda bir araya geldi.
Edremit İlçe Millî Eğitim Müdürü Koç: “13.TÜBİTAK Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’nın sonuçları 14 Mart’ta açıklandı. Balıkesir’de başarılı bulunan 40 projenin 9’u ilçemize ait. Sayısal niceliğin niteliğe dönüştüğü ilçemizdeki 5 okuldan 6 dalda 9 projesi başarılı bulunan 17 öğrencimiz, danışman öğretmenleri ile birlikte Bursa Bölge Sergisi’ne davet edildi. İlimizin başarısına da büyük katkı sağlayan öğrencilerimiz ve bu güzel tabloda büyük emek sarf eden danışman öğretmenlerimiz bizleri oldukça gururlandırdı.
Öğrencilerimiz, 25-28 Mart 2019 tarihleri arasında Bursa Uludağ Üniversitesi Kampüsünde düzenlenecek olan 13. TÜBİTAK Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’nda çalışmalarını sergileyecekler. Yarışma öncesinde böyle bir etkinlik düzenleyerek öğrencilerimiz ve öğretmenlerimizle bir araya gelip onlara her türlü desteği vermeye hazır olduğumuzu, yapacakları her güzel çalışmada arkalarında olduğumuzu hissettirmek istedik. Bölge yarışmalarında birincilik dereceleri alırsak ki öğrencilerimize ve öğretmenlerimize bu konuda güvenim tamdır, o zaman 29 Nisan - 3 Mayıs 2019 tarihleri arasında Türkiye Finali’ne katılacağız.
Okul müdürlerimizle yaptığımız her toplantıda TÜBİTAK’ı gündem maddesi olarak alıp değerlendirmeler yapıyoruz. Bu anlamda yarışmalara daha iyi hazırlanabilmek adına alanında uzman olan isimleri ilçemize davet ederek öğretmen ve öğrencilerimize yönelik bilgilendirme seminerleri düzenledik. Öğrencilerimizin TÜBİTAK Projesi çalışmalarında bizzat yer almalarını sağladık ve her çalışmalarında onları destekledik. Öğrencilerimizin TÜBİTAK sahasında gösterdiği üstün başarılardan çalışmalarımızın karşılığını aldığımızı görmek bizi mutlu ediyor.
Millî Eğitim Bakanlığımızın 2023 Eğitim Vizyonundaki hedefler doğrultusunda eğitimde büyük başarılara imza atacağımıza, Edremit’imizi eğitimde adından söz edilir bir ilçe yapmaya devam edeceğimize canı gönülden inanıyor; bize bu gururu yaşatan tüm idareci, öğretmen, veli ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum. 7 ilden 100 projenin yarışacağı Bursa Bölge Finali’nde, danışman öğretmenlerimize, Balıkesir’imizi ve ilçemizi her zaman olduğu gibi en güzel şekilde temsil edeceğine yürekten inandığım öğrencilerimize başarılar diliyorum.” dedi.
Fen Bilgisi Öğretmeni Özlem Seren: “Daha önce de TÜBİTAK yarışmalarına katıldık, fakat sessiz sedasız gidip geldik. İlçe Millî Eğitim Müdürlüğümüzün böyle güzel bir organizasyonla çalışmalarımızı desteklemesi, ilçemizden Bursa Bölge Finaline katılan diğer öğretmen ve öğrencilerle bizleri buluşturması motivasyonumuzu arttırdı. Bu nedenle İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf Koç’a şahsım, arkadaşlarım ve öğrencilerimiz adına çok teşekkür ediyorum.” dedi.
Edremit’ten Bursa Bölge Finali’ne 6 dalda 9 projeyle katılacak 17 öğrenci için Edremit Öğretmenevinde düzenlenen kahvaltı etkinliği büyük motivasyon sağladı. 7 danışman öğretmen ve 5 okul müdürünün de katıldığı kahvaltıda tek tek söz alarak memnuniyetlerini dile getiren katılımcılar, bu güzel ve anlamlı organizasyon için Edremit İlçe Millî Eğitim Müdürüne teşekkür ettiler.

2019-03-202505 kez okundu