BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ
Güncel Haberler

Akçay’a Tatilci Akını

Balıkesir Edremit’in en gözde turistik mahallelerinden Akçay, bu yıl da tatilci akınına uğradı.
Denizi, buz gibi suları ve muhteşem doğası ile tatilcilerin büyük ilgi gösterdiği Akçay, bu yıl da tatilcilerle doldu taştı. Çoğunluğu İstanbul, Ankara ve Bursa gibi büyük şehirlerden gelen tatilciler, gündüzleri denizin tadını çıkarırken, akşamları ise kordonda yürüyüş yapmayı tercih ediyor.
Diğer tatil yörelerine göre fiyatların daha uygun olması da tatilcilerin Akçay’ı tercih etme sebepleri arasında yer alıyor. Akçay’ın sembolü Sarıkız heykelinin önünde bol bol fotoğraf çektiren tatilciler, lunaparkta eğlencenin doruklarına ulaşıyor.
Kış sezonunda durgun bir dönem geçiren esnafın yüzü tatilciler ile güldü. Akçay esnafı satışlardan memnun olduklarını ifade ederken, “Ramazan dolayısıyla durgun bir ay geçirdik. Ancak şimdi işlerimiz beklentilerimiz doğrultusunda açıldı. Bu hareketliliğin okullar açılıncaya kadar devam etmesini umuyoruz” dediler.
Öte yandan geceyi kordonda yürüyüş yapmak yerine, müzik eşliğinde eğlenerek geçirmek isteyenlerse eğlence mekanlarını dolduruyor. Sabahın ilk ışıklarına kadar müzik eşliğinde dans ederek eğlenen tatilciler, gece hayatına hareketlilik katmaya devam ediyorlar.
2015-08-075524 kez okundu