BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ
Güncel Haberler

Akın, “Terörü, destekçilerini ve alet olanları lanetliyorum”

Akın, “Sadece 24 bin kişilik uzmanları değil, aileleriyle beraber mağdur olan çok geniş bir kesimin sorununu dile getiriyorum. Görüşülmekte olan Torba Tasarıda da mağdur olan Bakanlığınız elemanlarının mağduriyetlerinin giderilmesini bir kez daha yineliyoruz” dedi.
CHP Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Akın, Terör ve Maliye Bakanlığı Gelir Uzmanlarının mağduriyeti ile ilgili olarak TBMM Genel Kurulunda yaptığı konuşmada şunları söyledi;
“Van, Elâzığ ve son olarak da maalesef Bitlis'te hain terör saldırılarında şehit düşenlere Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyor; terörü, destekçilerini ve alet olanları lanetliyorum.
Maliye Bakanlığının düzenleme yapması için dokuz ay daha süresi olmasına rağmen dün gece alelacele kabul edilerek geçirdiği madde 11'de çok kişi mağdur oldu. Bakanlığınız bünyesindeki uzmanların mağduriyetiyle ilgili konu gündeme geldiğinde çok sinirlendiğiniz ve önemsemediğiniz söyleniyor Sayın Bakan. Sadece 24 bin kişilik uzmanları değil, aileleriyle beraber mağdur olan çok geniş bir kesimin sorununu dile getiriyorum. Neticede uzmanlık, kariyer meslektir. Taşrada da olsa, merkezde de olsa aynı statüde olması gerekir. Gelir uzmanlarının bu konudaki mağduriyetinin giderilmesi gerekiyor. Hazine zararlarına karşı mali sorumluluğu bulunan tek uzman kadrosudur. Görüşülmekte olan bu torba tasarıda da mağdur olan Bakanlığınız elemanlarının mağduriyetlerinin giderilmesini bir kez daha yineliyoruz.”

2016-08-183292 kez okundu