BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ
Güncel Haberler

AYVALIK BELEDİYESİ 2021YILI BÜTÇESİ 151.995 MİLYON


GELİRLER ARTIYA DOĞRU YÜKSELDİ

Ayvalık Belediyesi Ekim ayı olağan meclis toplantılarının ikincisi İsmet İnönü Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, 2019 yılının ilk dokuz ayında 69.170 milyon liralık gelire karşılık, 92 milyon liralık gider tablosu ile karşı karşıya olduklarını hatırlattı, Ergin, 2020 yılının ilk dokuz ayında ise 80.664 milyon liralık gelire karşılık 78.984 milyon liralık giderlerinin bulunduğunu belirterek bütçe gelirlerinin artıya doğru yükselmeye devam ettiğini söyledi.
Toplantıda 2021 yılı bütçesi oybirliği ile onaylandı. Başkan Ergin yaklaşık 152 milyon liralık bütçenin Ayvalık halkına, hizmet, yatırım ve yeni projeler olarak döneceğini belirterek bütçenin onaylanmasına destek veren meclis üyelerine teşekkür etti. Bütçe görüşmeleri sırasında meclis üyelerinin 2021 yılı bütçesini oybirliği ile onayladığını vurgulayan Başkan Ergin, “Bu güvene layık olmaya çalışacağım. 500 günlük çalışma dönemimizde gelirlerimizi arttırdık ama asıl önemlisi giderlerimizi azalttık. Bu vesile ile düzenlenmiş ödeme planları ve gelir gider dengesindeki iyileştirmelerle artık daha huzurlu bir şekilde önümüzü görüyoruz. Seçim öncesi ve sonrasında çözülmesi gereken en büyük sorunun mali disiplin olduğunu söylemiştik. Sözümüzün arkasında durduk” dedi.
2019 yılının Nisan ayında görevi devraldıklarında geçmiş dönemlerden gelen toplam 300 milyon liralık borç yükünü kucaklarında bulduklarını hatırlatan Başkan Ergin, “Bu borcun yaklaşık 56 milyon liralık kısmı piyasaya olan borçlardı. Sadece 28 milyon liralık bölümü belediyeye iş yapan temizlik şirketine aitti. Bugün artık gelir gider dengesi, gelirler lehine artışın sağlandığı, çalışanların maaşlarını zamanında aldığı, emekli olan işçilerin tazminatlarının gününde yatırıldığı, piyasaya olan borçların gününde ödendiği güvenilir bir belediye konumuna geldik. Pandemi döneminde yaşanan sıkıntılara karşın gelir ve gider bütçesini dengeye getirdik. Geçmiş dönemde çok sayıda icralık durumlar yaşandı. 01.04.2019-30.06.2020 tarihleri arasında 88 icra dosyası kapatıldı, on üçü ile protokol yapıldı. Nisan 2019 tarihinde göreve geldiğimiz dönemimizdeki harcamalara ilişkin aleyhimize açılmış hiçbir yeni icra takip dosyası da bulunmuyor. Tek istisnamız var, geçmiş dönemden temizlik ve asfalt işlerini yapan şirketlerin açtığı takipler” diye konuştu.


2020-10-16958 kez okundu