BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ
Güncel Haberler

AYVALIK TRAFİĞİNDE YENİ DÜZENLEMELER YAPILACAK


Ayvalık’ta her geçen yıl ulaşımın güçlükle sağlandığı şehir merkezinde bulunan Atatürk Bulvarı’nda trafik akışını düzenlemek için yeni dönemde Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Ayvalık Belediyesi birlikte çalışacak.

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin ile Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Planlama ve Raylı Sistemler Dairesi (UKOME) Daire Başkanı Mehmet Akif Şencan, beraberindeki Ayvalık Belediyesi meclis üyeleri Melih Arslan, Ali Jale ve belediye personelleri Ayvalık Atatürk Bulvarı’nda incelemelerde bulundular.

Eski Hükümet Konağı ile Ayvalık Lisesi arasında inceleme yapan kurul, toplu taşıma, itfaiye, ambulans gibi kamu hizmeti yapan araçların hem uygun ortamda hizmet vermeleri, hem de trafik akışına engel olmayacak şekilde çalışmaları için gerekli düzenlemeleri yapmak istediklerini belirttiler. Ayrıca toptan satış yapan araçlar ile tonaj olarak büyük çaptaki araçların çalışma saatlerinde; Bulvar üzerinde bulunan otobüs duraklarında, ceplerde, motor park alanlarında ve Balpark’ta da düzenlemeler yapılarak, trafik akışında düzen getirilmesi hedefleniyor.


2019-07-191064 kez okundu