BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ
Güncel Haberler

AYVALIK’TA HİNDİSTAN HALK DANSLARI TOPLULUĞUNDAN PROTOKOL ZİYARETLERİ

Ayvalık’ta, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri çerçevesinde Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün yürüttüğü 3. Ayvalık Uluslararası Halk Dansları Festivaline katılan Hindistan ekibi Kaymakam Namık Kemal Nazlı, Belediye Başkanı Rahmi Gençer ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen’e yönelik ziyaretlerde bulundu.
Tercüman Altınova Merkez İlkokulu İngilizce Öğretmeni Mehmet Can eşliğinde etkinliklere katılan Hindistanlı ekibin sık sık Ayvalık’a hayran kaldıklarını belirtmeleri dikkatlerden kaçmadı.
İlk fırsatta Ayvalık’ı tekrar ziyaret etmek istediklerini belirten Hindistan Halk Dansları topluluğu üyesi çocuklar ilçede çok güzel insanlarla tanıştıklarını ve insanların çok sıcakkanlı olduğunu belirtti.
Yöresel dans kıyafetleriyle dikkat çeken Hindistanlı ekip, izledikleri Türk Halk Danslarını da çok beğendiklerini söyledi.
Hindistan’dan beraberinde getirdikleri hediyeleri gerçekleştirdikleri ziyaretlerde Kaymakam Nazlı, Belediye Başkanı Gençer ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Bilen’e takdim eden Hindistanlı Halk Oyunları ekibine Nazlı, Gençer ve Bilen’de Ayvalık’ı anlatan çeşitli armağanlar vermeyi ihmal etmedi.

2016-04-265258 kez okundu