BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ
Güncel Haberler

BALIKESİR JANDARMASI 24 SAAT DENETİMDE

İl Jandarma Komutanlığına bağlı trafik ve asayiş ekipleri, oluşturulan denetim noktalarında tam gün yol kontrolü ve asayiş uygulaması yapıyor.
Ramazan Bayramı tatili süresince Balıkesir ili genelinde trafik yoğunluğunda yaşanan artış nedeniyle vatandaşlarımızın emniyetli şekilde seyahat edebilmelerini sağlamak maksadıyla Balıkesir İl Jandarma Komutanlığınca 24 saat esasına göre Jandarma trafik sorumluluk bölgesindeki yollarda trafik denetimlerine devam edilmektedir.
Bu kapsamda Balıkesir İl Jandarma Komutanı J.Alb. Murat Kınay da, il genelinde trafik denetimi yapılan değişik noktalarda trafik denetimlerine katılmakta olup, icra edilen bu denetimlerde araç sürücüleri ve araçta bulunan yolcularla kısa sohbetler gerçekleştirilmektedir.
Bu sohbetlerde araç sürücülerine; yanlarında sevdiklerini taşıdıklarını unutmamaları ve kendilerini bekleyen sevdiklerinin bulunduğu hatırlatılmakta olup, araç sürücüleri ve yolculara "Yorgun ve Uykusuz Araç Kullanılmaması, Emniyet Kemeri Kullanılması, Trafik Kurallarına ve Hız Limitlerine Riayet Edilmesi, Sürücülerin Dikkatli Olması ve Uzun Süreli Araç Kullanılmaması" hususunda bilgilendirme yapılmaktadır.
Ayrıca icra edilen trafik denetimlerinde durdurulan araç sürücülerine bilgilendirici broşür dağıtılmakta, yine araçlarda seyahat eden çocuklara İçişleri Bakanlığınca "Bu Yolda Hep Birlikteyiz Projesi" kapsamında hazırlanan "Dikkat Sizden Notlar Bizden Karnesi" verilerek anne ve babalarının araç sürüşlerine not vermeleri talep edilmekte olup, "Karnemi Dolduruyorum Trafiğe Güvenle Çıkıyorum" sloganı söylenilmektedir
Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı trafik timlerince bayram tatili süresince trafik denetim faaliyetlerine aralıksız olarak devam edilecektir.

2019-06-10674 kez okundu