BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ
Güncel Haberler

BASIN BÜLTENİ


Onyedi Eylül’de ‘Yüz Yüze Dersler’ Başlıyor
Anadolu Üniversitesi’nin Merkezi Açıköğretim ve Uzaktan Eğitim Sistemi dahilinde eğitim ve öğretim yapan Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri öğrencilerine yönelik yüz yüze dersleri artık Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi’nde de yapılacak.
Açıköğretim öğrencilerinin özellikle zorlandıkları derslere yönelik yapılan yüz yüze dersler, öğrencilerin başarılarına büyük katkı sağlamaktadır. Bunun yanı sıra öğrenciler ders aldıkları üniversitenin kütüphane, sosyal faaliyetler, konferans, sempozyum gibi bir takım olanaklarından da faydalanabilmektedirler. Bu derslerde bir araya gelen açıköğretim öğrencileri üniversite ortamını yaşama imkânı elde etmektedirler.
Bandırma Açıköğretimde Yüz Yüze Ders Verilecek 9 İlçeden Biri Oldu
Açıköğretim yüz yüze dersler tüm illerde ve Bandırma ile birlikte 9 ilçede olmak üzere, toplam 96 merkezde yapılacaktır. Ders yapılacak ilçeler arasında başta Bandırma olmak üzere Alanya, Biga, Çorlu, Elbistan, Fethiye, İnegöl, İskenderun ve Polatlı yer almaktadır.
Bandırma’da yüz yüze dersler Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi’nde yapılacaktır. Yüz yüze öğretimi yapılan derslerin hangileri olacağına Fakülte Yönetim Kurulları karar vermektedir. Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi’nde verilecek dersler ise; Matematik I, Genel Muhasebe I, İktisada Giriş I, Osmanlı Türkçesine Giriş I, İngilizce I, Mikro İktisat, İstatistik I, Maliyet Muhasebesi, Finansal Yönetim I, Arapça I, Arapça III olarak belirlenmiştir.
Yüz yüze dersler için güz dönemi dersleri 22 Ekim 2016 tarihinde başlayıp 13 Ocak 2017 tarihinde sona erecektir. Bahar dönemi dersleri ise 11 Mart 2017 tarihinde başlayıp 26 Mayıs 2017 tarihinde sona erecektir.
Öğrenciler yüz yüze derslerin yapılacağı bina ve derslikleri, derslerin gün ve saatini, derslerin başlangıcından bir hafta önce bulundukları ildeki AÖF Bürosuna başvurarak veya www.anadolu.edu.tr adresinde bulunan “Yüz Yüze Öğretim Hizmetleri” bölümünü inceleyerek öğrenebilirler. Yüz yüze dersler resmi tatil günleri dışında hafta sonu ve hafta içi akşamları olmak üzere ara vermeksizin sürmektedir.
Öğrenciler, yüz yüze derslere öğrenci kimliklerini göstererek ücretsiz katılabilmektedirler. Öğrencilere, başarılarına önemli katkı sağlayacağını düşündüğümüz yüz yüze derslere muhakkak katılmalarını öneriyoruz.

2016-10-223287 kez okundu