BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ
Güncel Haberler

Bilim - Teknoloji Haberleri

 • image

  Türkiye'de “Bas-Konuş” kullanıcısı giderek artıyor

  Profesyonel Mobil Telsiz (PMR) çözümlerinin dünyadaki lider üreticisi ve sağlayıcısı Hytera, Türkiye'deki Bas-Konuş (PoC) çözümünün abone sayısını artırdı.

  2021-10-21
  Devamı
 • image

  ALBAY C. TAYYAR - NURAN OĞUZ ANADOLU LİSESİNDEN “ACTION FEST” BİLİM, TARİH, SPOR VE KÜLTÜR FESTİVALİ

  İl Millî Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, Karesi Albay C. Tayyar - Nuran Oğuz Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan “Action Fest” Bilim, Tarih, Spor ve Kültür Festivalinin açılışında idareci, öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi.

  2019-04-29
  Devamı
 • image

  SAFRA KESESİ TAŞI BELİRTİ VERMEYEBİLİR !

  Bazen belirti vermeden de gelebilen safra kesesi taşlarına karşı erken dönemde önlem alınmaması taşların safra kanalını tıkamasına ve daha ciddi tablolara sebep olabiliyor.

  2017-12-9
  Devamı
 • image

  Geleceğin bilim adamları Burhaniye de buluştu

  Burhaniye ilçesinde, Altıeylül Yarış Ortaokulu’nun hazırladığı ve Tubitak 4004 Doğa Eğitim ve Bilim Okulları kapsamında desteklenen‘Minik Eller Bilime Dokunuyor’ adlı projede görev alan 30 öğrenci Burhaniye’de buluştu.

  2017-09-13
  Devamı
 • image

  Edremit Anadolu Lisesi Bilim Fuarı Gerçekleşti

  İlçemiz okullarından Edremit Anadolu Lisesi 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı gerçekleşti.Fuara İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Gürhan Kuştutan, Altınoluk Meslek Yüksek Okulu Doç Dr Selami Selvi, Edremit Belediyesi Muhtarlık İşleri Müdürü İlhan Yazar, okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

  2017-05-17
  Devamı
 • image

  Türk uçakları dünyada rakipsiz olacak

  Yüksek irtifada uçtukları için insanlar üzerinde belli bir oranda radyasyon bırakan uçaklar, Türk bilim adamlarının devrim niteliğindeki çalışmasıyla artık tarihe karışırken, uçaklarımız da dünyada rakipsiz olacak.

  2017-04-04
  Devamı
 • image

  BUBYO’da Finans Semineri Düzenlendi

  Balıkesir’in Burhaniye İlçesinde, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu(Bubyo)tarafından düzenlenen seminer günleri etkinliğinde “ Kurumsallaşma ve sermaye piyasalarına giriş, Nitelikli ekonomiye geçiş” konulu seminer düzenlendi.

  2017-03-20
  Devamı
 • image

  Teknolojinin Devleri Balıkesir’de Buluştu

  Turkcell ana sponsorluğunda, TOBB ve TEB işbirliğinde EticaretSEM tarafından organize edilen TOBB Türkiye Teknoloji Buluşmaları Balıkesir'de gerçekleştirildi.

  2017-03-14
  Devamı
 • image

  İlçemiz Okullarından Tübitak 4006 Bilim Fuarlarına Yüksek Katılım

  Gelenekselleşme yolunda ilerleyen TÜBİTAK 4006 bilim fuarlarının 2016 – 2017 eğitim öğretim dönemi başvuru sonuçları açıklandı.

  2017-02-24
  Devamı
 • image

  TÜBİTAK 4006 BILIM FUARLARINDA OKULLARIMIZDAN BU YIL DA BÜYÜK BAŞARI

  TÜBİTAK 4006 Bilim fuarları başvuruları açıklandı. Geçtiğimiz yıl 16 bilim fuarına ev sahipliği yapan ilçemiz başvuru sistemindeki değişiklikler ve zorlu hazırlık sürecine rağmen bu yıl da bilim fuarları ile şenlenecek.

  2017-02-23
  Devamı
 • image

  Burhaniye EMITT’ten kazanımla döndü

  İstanbul TÜYAP Fuarcılık ve Kongre Merkezinde, 26-29 Ocak 2017 tarihlerinde gerçekleştirilen 21.

  2017-02-02
  Devamı
 • image

  Aşuk’tan ‘Ürün Güvenliği Haftası’ açıklaması

  Balıkesir Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Mehmet Ali Aşuk, 10-16 Ekim Ürün Güvenliği Haftası nedeniyle yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Vatandaşlarımızın günlük hayatta kullanmış olduğu asansörlerden elektrikli ev aletlerine, gaz yakan cihazlardan otomotiv aksam ve parçalarına kadar ürünler ile profesyonel maksatla sanayi üretiminde kullanılan makine, sınai gaz tüpleri gibi birçok ürünün piyasadaki denetimleri Bakanlığımız tarafından gerçekleştirilmektedir.

  2016-10-12
  Devamı
 • image

  Demircilik sanatı, teknolojiye yeniliyor

  Balıkesir’de adeta demire hayat veren ve yaptığı işlerle bu mesleğe sanat kazandıran Üzeyir Eryılmaz, bitme noktasına gelen mesleğini, zor şartlara rağmen sürdürüyor.

  2015-09-14
  Devamı
 • image

  İlk lisanssız elektrik üretimi başladı

  Gönen de ülkenin ilk lisanssız elektrik üretimine başlandı. Ay Yücel Gıda isimli firmanın Gönen’deki gerçekleştirdiği ve Güney Marmara Kalkınma Ajansı’nın 2014 yılı “Öncelikli Sektörler Mali Destek Programı” kapsamında verilen destekle hazırladığı rüzgâr enerjisi santrali yatırımında, Northel Enerji`nin uluslararası standartlardaki yüzde 100 yerli ilk türbini Vira kullanıldı.

  2015-09-13
  Devamı
 • image

  Google gitti, Alphabet geldi

  Teknoloji denildiğinde insanların aklına hemen Apple, Google, Sony gibi markalar gelir. Son kullanıcıya hitap eden ürünleriyle birbirlerine rakip oldukları düşünülür.

  2015-08-12
  Devamı
 • image

  Evde, Sokakta ve Fatih Projesinde Tabletler

  Tabletler genelde 7-10 inç arası dokunmatik LCD bir ekranın arkasına yerleştirilmiş minik bilgisayar devrelerinin İnternet ile buluşması sonucu ortaya çıkan cihazlardır.

  2015-06-16
  Devamı
 • image

  Windows 10 Ücretsiz mi?

  Microsoft Windows 8.1’den sonra Windows 10’u çıkarmaya karar vermişti. Şirketin 9 kodunu atlamasının sebebi olarak Japonların bu sayısı uğursuz olarak nitelendirmesi gösteriliyor.

  2015-06-12
  Devamı
 • image

  Kılıç Ustası Samuray Robota Yenildi

  Robotlardan oluşan bir samuray ordusu yapılabilir mi? İster inanın ister inanmayın ama ileride bu mümkün olabilir.

  2015-06-11
  Devamı
 • image

  Yeni Teknolojiye, Eski Yardımcı

  80'li yıllarda televizyonların pek çoğu siyah-beyaz ve küçük ekranlıydı. Renkli görüntü elde etmek için ekran önüne koyulan mavi renkli paneller bir dönem oldukça moda olmuştu.

  2015-06-10
  Devamı