BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ
Güncel Haberler

“BÖYLE GAZETECİLİKMİ OLUR?”

10ocak çalışan gazeteciler günü münasebetiyle Edremit’in CHP’li Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan Edremit belediyesine ait Altınoluk mahallesinde Akçam Otelde kahvaltı düzenledi. Düzenlenen kahvaltıda gazeteciler gününde böyle gazetecilik mi olur tepkisinde bulundu.

NE PEHRİZ NE BU LAHANA TURŞUSU

10 ocak çalışan gazeteciler günü münasebetiyle düzenlenen kahvaltıda Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan bazı gazetecilerin sorularına yönelik böyle gazetecilik mi olur diyerek sert bir tepki verdi. Açılış konuşmasında ise tam tersi demokrasi örneği çizmeye çalışan Edremit’in CHP’li Belediye Başkanı Selman Hasan Aslan Edremit halkı için gazetecilik yapın patronların çıkarları için değil belediyelerin özel gazetecisi olmayın bizim hatamız da var ise yazın diyerek nutuklar attı. Soru cevap kısmında ise o Hasan gitti başka Hasan geldi akıllara şu atasözünü getirdi ne bu Perhiz ne bu lahana turşusu.

HASANIN GAFLARI BİTMEDİ

Edremit belediyesin 250 milyon bütçesin olduğunu övünerek söyleyen Belediye Başkanı Arslan bizim paramız var alacaklarımızda var 2020 yılında hizmet patlaması yaşayacağız ama önceki dönemden ve göreve geldiğimizden bu yana SSK vergi dairesine ciddi bir borcu da var alacağı da var bunun için Edremit belediyesinin ciddi kira alacağı var onun için hukuk işlerimiz gereken işlemleri yapıyor diyen Başkan Arslan sözlerini şöyle sürdürdü. Borçlarımızı ödemekte sıkıntı çekiyoruz zaman zaman önemli bir iddiada bulunarak temizlik firması daha önceden belediyeyi hortumlamış satmadık sattırmadık diyenlerin eseri bunlar belediye 7 milyon kara girdi dedi.

BELEDİYE 7 MİLYON HORTUMLANMIŞ

Cumhuriyet halk partili belediyelerin yıllarca ihale ile temizlik firması Ortem’e verildiğini ihalede iddialara göre 19 milyona verilen ihalede Edremit belediyesinin 7 milyon zarara uğratıldığını söyleyen Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan biz aynı ihaleyi 12 milyona verdik Edremit Belediyesini 7 milyon hortumlamadan kurtardık dedi. Bazı gazetecilerin Başkan Arslan’a açıklamasının ardından yapılan hortumlama iddiaları için suç duyurusunda bulunup bulunmadığı soruldu. Belediye başkanına yakışmayan tavırla “sen Ak partilisin oyunu bana mı? verdin lanlı lunlu gibi kurduğu cümleleri hiç hoş karşılanmadı.

KAHVALTIDA GAZETECİK İLE İLGİSİ OLMAYANLAR VARDI
Düzenlenen kahvaltıda gazetecilik ile uzaktan ve yakından ilgisi olmayan kişilerin bile gazetecilik kimliği adı altında katılması adeta meslek mensuplarının mesleklerine en büyük hakaret olarak sayıldı.10 ocak çalışan gazeteciler gününde Başkan Selman Hasan Arslan’ın gafları damgasını vurdu.


2020-01-103249 kez okundu