BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ
Güncel Haberler

Dolandırıcılar bu kez ‘Başkomiser Nevzat’ olarak ortaya çıktı

BALIKESİR’in Ayvalık ilçesinde 75 yaşındaki H.B.’yi telefonla arayarak kendilerini polis olarak tanıtan 3 kişi, polis tarafından yapılan operasyonla yakalandı. Dolandırıcıları sahte polis ismi olarak ise ünlü ‘Başkomiser Nevzat’ ismini kullanmaları dikkat çekti. Dolandırıcılar İbrahim Halil P. (44), Osman G. (20) ve Burhan E. (37) çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.
Ayvalık ilçesi Cunda adasında yaşayan 75 yaşındaki emekli H.B.’yi ev telefonundan arayarak kendisini ‘Başkomser Nevzat’ olarak tanıtan şahıs, H.B.’nin tüm bilgilerinin FETÖ terör örgütünün elinde olduğunu, bankadaki yüklü miktarda döviz cinsi parasına örgüt tarafından el konulmaya çalışıldığını ileri sürerek operasyona yardımcı olmasını istedi.
H.B. durumdan şüphelenerek telefonu açıkken komşusundan yardım istedi. H.B.’nin evinin çevresi ve Ayvalık çarşı merkezinde konuşlanan polis ekipleri, bankadan 90 bin Euro para çeken H.B.’yi takip eden bir kişiyi belirledi. Evine doğru dönen H.B.’yi, sahte Başkomiser Nevzat taksiyle takip ederken yolsa binen 2 kişi kişiyi de H.B.’nin evine yaklaştıklarında gözcü olarak taksiden indirdi.
Sahte Başkomiser H.B.’nin evine gidip para dolu poşeti aldığı anda ise Ayvalık İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliğine bağlı ekipler tarafından suçüstü baskın yapıldı. Dolandırıcılar İbrahim Halil P., Osman G. ve Burhan E. emniyetteki işlemlerinin ardından çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.
H.B.’ye parası iade edilirken, tüm vatandaşların; kendilerini polis, asker veya savcı olarak tanıtarak para isteyen dolandırıcılara karşı aynı duyarlılıkta olmaları istendi. Polis, asker veya savcıların kesinlikle vatandaştan para istemeyeceği tekrar hatırlatıldı.

2020-08-10706 kez okundu