BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ
Güncel Haberler

Edremit Belediyesi 2 yılda 138 bin metrekare yeşil alan yaptı


Edremit ilçesinde ki mevcut yeşil alanların üçte biri oranında ki düzenleme Belediye Selman Hasan Arslan’ın görev başlında bulunduğu iki buçuk yıllık dönemde yapıldı. İlçede kişi başına 2,1 metre kare olan yeşil alan miktarı 3,1 metrekareye yükseldi.


YEŞİL ALANLARIN 3/1 BU DÖNEMDE YAPILDI
Edremit Belediyesi, Başkan Selman Hasan Arslan döneminde bugüne kadar yapılmış olan yeşil alan çalışmalarının üçte birini yaptı.

Edremit Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri ilçedeki yeşil alan kapasitesini artırmaya yönelik çalışmalar yapmaya devam ediyor.

34 YENİ PARK HİZMETE GİRDİ
Başkan Selman Hasan Arslan’ın göreve başlamasından bugüne kadar yeşil alan ve çevre düzenlemeleri ile 34 oyun parkı yapılıp hizmete açıldı. 2019 yılında 118 olan oyun parkı sayısı bugün itibariyle 152’ye yükseldi.

139 Bin Metrekare Yeni Yeşil Alan Yapıldı
2019 yılına kadar 330 bin metrekare aktif yeşil alan bulunurken Başkan Selman Hasan Arslan döneminde 01 Nisan 2019 tarihinden bugüne kadar toplam 138 bin metrekare yeni yeşil alan düzenlemesi yapıldı.

KİŞİ BAŞINA 3,1 METREKARE YEŞİL ALAN
İlçede ki toplam aktif yeşil alan miktarı 468 bine yükselirken kişi başına düşen yeşil alan miktarı ise kişi başına 2,1 metrekareden 3,1 metrekareye yükseldi.

EDREMİTLİLER DAHA FAZLASINA LAYIK
Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, kentlerin parkları ve yeşil alanları ile nefes aldığını belirterek, “Göreve başladığımız ilk günden itibaren kent genelinde mevcut parkların bakımından yeni yeşil alanlara kadar yeşil alan çalışmalarına ayrı bir önem veriyoruz. Her bir eşil alanı kentlilerimizin yaşam ve nefes alma noktası olarak değerlendiriyoruz. Yaptığımız çalışmaların yüzde 90’nı belediyemizin kendi imkânları ile gerçekleştiriyoruz. Göreve başladığımızda 118 olan park sayısını 152’ye 330 bin metrekare olan yeşil yaşam alanlarımızı 468 bine çıkardık. Ancak bu rakamları yeterli görmüyoruz. Edremitliler daha iyi ve güzeline layık. Bu amaç doğrultusunda aynı hırs ve azimle merkezden en uzakta ki kırsal mahallemize kadar Edremit’in her noktasını yeşil alanlarla donatmak için çalışıyoruz. Bu çalışmaları yerine getiren Park Bahçeler Müdürlüğümüze ve belediyemizin tüm ekiplerine teşekkür ediyorum” dedi.

2021-10-21101 kez okundu