BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ
Güncel Haberler

Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı asayiş ve trafik kontrollerini denetledi

Kaymakam Sırmalı E-87 karayolunun Balıkesir-Çanakkale il sınırı noktasında jandarma ve emniyet tarafından oluşturulan kontrol noktasını ziyaret edip denetledi. Yapılan araç denetimlerini inceleyen Kaymakam Sırmalı Jandarma Komutanı Özkan Kavak ve Emniyet Müdürü Zafer Sönmez’den bilgiler aldı.

9 günlük Ramazan Bayramı tatili süresince, vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde seyahat etmelerini ve sürücülerin trafik kural ihlal davranışlarının en aza indirilmesini sağlamak amacıyla, özellikle bayram öncesi ve sonrasını kapsayacak şekilde sıklaştırılan trafik denetimlerine Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı’da eşlik etti.

Özellikle kazaların yoğun olduğu güzergâhlarda tüm trafik personelinin fiilen görevlendirildiğini dile getiren Kaymakam Sırmalı yaptığı açıklamada; “Bayram tatili süresince, İçişleri Bakanlığımızca başlatılan “Bu Yolda Hep Birlikteyiz” kapsamında “Bu Bayram Ben de Trafik Polisiyim: Hatalı Sürücüye Kırmızı Düdük” ve “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” kampanyalarının devam ettirilmesi ve bu kampanyaların yerel/ulusal basında yer almaları sağlanarak geniş bir kitleye duyurulması amaçlanmıştır. Bu kapsamda Edremit ilçemizde tüm trafik ekiplerimiz bayram süresi boyunca trafik denetimlerine devam edecektir” dedi.
Özellikle bayram süresince, trafiğin yoğunlaşacağı tatilin başlangıç ve bitiş tarihlerinde, helikopterler ile Drone ve İHA türü hava taşıtlarından trafik düzenleme ve denetleme faaliyetlerinde yararlanılacağını belirten Kaymakam Sırmalı; “ Bugün bizler de ilçemizde fedakârca görev yapan trafik ekiplerimize destek olmak ve denetlemek amacıyla buradayız. Gördüğünüz gibi güvenlik güçlerimiz, halkımızın huzur ve güvenliğini sağlamak amacıyla 24 saat görev başındalar.
Edremit’in giriş ve çıkışlarında polis ve jandarmamız görev başında amacımız, hem ilçemizin hem de bölgemizin güvenliğini sağlamak. Halkımızın huzurunu temin ederek güzel bir bayram geçirmelerini sağlamak. Bu çalışmalarda fedakârca görev alan güvenlik güçlerimize çok teşekkür ediyorum. Tüm vatandaşlarımızın Ramazan bayramını kutluyor, onların sevdikleriyle güzel bir bayram geçirmelerini dilerim” dedi.

Kontrol noktasında durdurulan ve trafik ekipleri tarafından kontrolleri tamamlanan bir vatandaş görüşlerini aktardı.

Yapılan kontrollerden son derece memnun olduklarını ifade eden vatandaş Kaymakam Sırmalı ’nın da kontrolleri denetlediğini görünce, yanına giderek memnuniyetini dile getirdi teşekkür etti. Kaymakam Sırmalı denetimlerin, devam edeceğini ifade ederek, güvenlik güçlerine yardımcı olan vatandaşlara teşekkür etti.


2019-06-11720 kez okundu