BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ
Güncel Haberler

EDREMİT’İN KURTULUŞUNUN 97'NCİ YIL DÖNÜMÜ

BALIKESİR’in Edremit ilçesinin kurtuluşunun 97'nci yıl dönümü törenlerle kutlandı. Kutlamalara İçişleri eski Bakanı ve Vakıfbank Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Aksu da katıldı.
Edremit’in düşman işgalinden kurtuluşunun 97’inci yıl dönümü programı Edremit Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı'na çelenk konulmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Törene İçişleri eski Bakanı ve Vakıfbank Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Aksu Edremit Kaymakam Ali Sırmalı, 19. Motorlu Piyade Tugayı ve Garnizon Komutan Vekili Topçu Albay Rizvan Çiper, Edremit Belediye Başkanı CHP’li Selman Hasan Arslan ve CHP Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin katıldı.
Halk oyunları gösterisinin ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan; “Edremit’in düşman işgalinden kurtuluşunun 97. Yıldönümü nedeniyle sizleri sevgiyle ve saygıyla selamlıyorum. Dile kolay, 797 günlük bir işgalin ardından gelen 9 Eylül, sadece düşmanın kovulması değildir. Ötesinde anlamlar taşıyan bir tarihtir. Cesaretimizi, direnişimizi, mücadelemizi, özgürlüğümüzü anlatır. 9 Eylül, Cumhuriyete giden yolda bir önsözüdür” dedi.
Menderes Bulvarında yapılan resmigeçit törenlerine vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Atlı efeler protokol üyelerine kurtuluşu temsilen birer bayrak hediye etti. Protokol üyeleri bayrakları 3’er kez öperek teslim aldı.
Askerler, sivil toplum kuruluşları, dernek ve odalar ile ilçedeki işletmeler, yaya olarak ve araçlarıyla gerçekleştirdiği geçiş töreni ilgiyle izlendi.
Fatih Emrah ERDOĞAN


2019-09-10132 kez okundu