BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ
Güncel Haberler

EDREMİT'TE 5772 ÖĞRENCİ SPORLA GELECEĞE KOŞUYOR

Balıkesir Valisi Sayın Ersin Yazıcı öncülüğünde yürütülen Sporda Yetenek 10'la Gelecek Projesi kapsamında Edremit'te 5772 öğrenci spor yapıyor.
Edremit ilçesinde 28 proje okulunda başarıyla uygulanan Sporda Yetenek 10'la gelecek Projesi kapsamında Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı okulları ziyaret ederek çalışmaları yerinde inceliyor. Bu kapsamda Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç ve İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Fethi Bilge Mithat Fethi Büyükdalgıç İlkokulunu ziyaret ederek öğrencilerin satranç ve tekvando dallarındaki egzersizlerini inceleyip Okul Müdürü Özcan Öz’den okulda yürütülen “Sporda Yetenek 10’la Gelecek” projesi etkinlikleri hakkında bilgi aldılar.
Buradan Şehit Tümgeneral Aydoğan Aydın Ortaokuluna geçen Kaymakam Sırmalı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Koç ve İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Bilge burada da hentbol, basketbol, voleybol ve masa tenisi çalışmalarını izlediler. Okul Müdürü İsmail Şahan’dan “Sporda Yetenek 10’la Gelecek” projesi kapsamında yürütülen faaliyetler hakkında bilgi alan Kaymakam Ali Sırmalı: " Edremit ilçemizde 28 proje okulumuzda 5772 öğrencimizle yürüttüğümüz Sporda Yetenek 10'la Gelecek Projemize katılımın en üst seviyeye çıkartılması ve projemizin eksiksiz bir şekilde yürütülmesi için okulları ziyaret etmeye devam edeceğiz” dedi.

Projenin ilçemiz okullarına bir canlılık kazandırdığını ifade eden Kaymakam Sırmalı, projeyi sahiplenen öğrencilerimiz sporla birlikte derslerinde daha başarılı hale gelmesinde büyük katkıları bulunan projenin mimarı Sayın Valimiz Ersin Yazıcı’ya teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

2019-03-09318 kez okundu