BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ
Güncel Haberler

Edremit’te turizm yoğunluğu


BALIKESİR’in Edremit ilçesinde Bayram tatilinin yaklaşmasıyla trafik yoğunluğu arttı. Akçay Kordon Ramazan Bayramı öncesinde tıklım tıklım dolarken, bu sene tatilcilerin tercihini Kuzey Ege’den yana kullandığı gözlendi.
Bayram tatili için Kuzey Ege’yi tercih eden yerli turistler yola çıktı. En yoğun olarak İstanbul’dan tatilcilerin geldiği gözlenirken sırasıyla İzmir ve Ankara’dan gelen araç yoğunluğu dikkat çekiyor. Altınoluk, Küçükkuyu ve Çanakkale bölgesine giden tatilcilerinde yola çıkmasıyla E-87 karayolu zaman zaman yığılmalar yaşanıyor. Edremit ile Küçükkuyu arasında yaklaşık 40 kilometrelik güzergah, yolda bulunan AVM’ler ve diğer mağazalara olan girişler nedeniyle de İstanbul trafiğini aratmıyor. Trafik ekiplerinin yığılma olan noktalarda da sürekli kontrol yaparken, belirli yerlerde de denetim noktası oluşturmuş durumda.
Kordon şimdiden doldu
Edremit Körfezi’nin en uzun ve düzenli yürüyüş alanı durumuna gelen Akçay Kordon’da dolmaya başladı. Bayram tatili gelmeden yaşanan kalabalık dikkat çekiyor. Edremit Kahveciler, Gazinocular ve Otelciler Odası Başkanı Mustafa Aydoğan da, Ramazan Bayramı tatili nedeniyle otellerin büyük ölçüde dolduğuna dikkat çekti. Saha denetimlerini sürdürdüklerini de sözlerine ekleyen Aydoğan, “Edremit bölgemiz güzel bir hareketlilikle yaza başladı. Yabancı turistler bölgemizi tercih etmese de şuanda bölgemiz Türkiye’nin en gözde turizm alanlarından biri durumunda. Bayram sonrası da hareketli olacağına tahmin ediyoruz” dedi. Öte yandan bölgede sefer yapan otobüs firmalarının da bilet fiyatlarına 5 TL civarında zam yaptığı öğrenildi.


2016-07-076978 kez okundu