BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ
Güncel Haberler

EĞİTİM UZMANI VE PSİKOLOG ÖZKAN ŞENOL ÖĞRETMENLERİMİZ VE VELİLERİMİZLE BULUŞTU


Havran İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce Bengi Projesi kapsamında öğretmenlere ve velilere yönelik üç ayrı seminer düzenlendi. Eğitim Uzmanı ve Psikolog Özkan ŞENOL tarafından 18 Şubat Pazartesi günü verilen seminerler oldukça verimli geçti.

İlk oturum Saat 11:00’de okul öncesi ve ilkokul öğrencilerinin velilerine yönelik gerçekleştirildi. Çocuğun gelişim dönemleri ve özellikleri, çocuğun ruh sağlığı ve ruh sağlığının korunması, okul ders problemleri ve çözüm yöntemleri, dikkat eksikliği, davranış bozuklukları konularında bilgilendirme yer aldı. Velilerin sorularına göre şekillenen sunum iki saate yakın sürdü ve dikkatle takip edildi.

İkinci oturumda saat 14:00’te ilçemizde görev yapan öğretmenlerle buluşan Özkan ŞENOL dikkat eksikliği, öğrencileri derse motive etme, öğrenme güçlüğü, öğrencilerle etkili iletişim yolları hakkında bir söyleşi gerçekleştirirken söyleşi sırasında öğretmenlerin sorularını da cevapladı.

Son olarak saat 19:30’da ortaokul ve lise öğrencilerinin velilerine seminer veren Özkan ŞENOL ergen psikolojisi ve özellikleri, ailenin ergen üzerindeki etkisi, model olma, ergenlerin sorunları ve çözüm yolları ve derslerde karşılaşılan problemlerde çözüm yolları konularında keyifli bir söyleşi gerçekleştirdi.

Seminer bitiminde İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Yusuf SÖBÜOĞLU, Özkan ŞENOL’a bizi kırmayıp bu kadar yoğun bir program içinde ilçemize de yer ayırdığı, öğretmenlerimizi ve velilerimizi bilgilendirdiği için kendilerine teşekkür ederek günün hatırası olarak Koca Seyit'in biblosunu takdim etti. Seminer sonlarında Özkan ŞENOL isteklilerin kitaplarını imzaladı ve özel sorularına da cevap verdi.

Program sonunda öğretmen ve velilerimizden aldığımız olumlu tepkiler “sorumluluk bilincine sahip, sosyal becerileri gelişmiş, ülkemizin ilerlemesinde katkı sağlayacak, hayata hazır mutlu ve erdemli bireyler yetiştirmek” vizyonu ile çalışmalarını sürdüren Havran İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze yol gösterici olmuştur. Eğitim Uzmanı ve Psikolog Özkan ŞENOL’a, programa katılan öğretmenlerimize ve velilerimize bir kez daha teşekkür ediyoruz.
2020-02-19392 kez okundu