BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ
Güncel Haberler

EĞİTİMCİLERİN BAŞARILARI GELECEĞİMİZ İÇİN UMUDUMUZ

Havran’da eğitim-öğretim çalışmalarında gösterdikleri gayret ve elde ettikleri olumlu sonuçlar ile başarı belgesi alamaya hak kazanan yönetici ve öğretmenlere düzenlenen tören ile Başarı Belgeleri verildi. Törene Havran Kaymakamı Şeref Aydın, Havran İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Söbüoğlu, Kurum Amirleri, okul yöneticileri ve öğretmenler katıldı.
2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılında yapılan çalışmaların yer aldığı video gösterimi ile başlayan tören, Havran İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Söbüoğlu’nun konuşmaları ile devam etti. başlayan tören başarı belgelerinin takdimi ile
Daha sonra öğretmenler yapılan çalışmaların görsel sunumları eşliğinde belgelerini aldılar. Öğretmenlerin belgelerini takdimi esnasında Kaymakam Şeref AYDIN “Eğitim-öğretim çalışmalarında görev yapan herkes teşekkür ederek, belge alan öğretmenleri kutlayarak, iyi tatiller diledi. Belge alan öğretmenlerin protokol üyelerinin çekildiği hatıra fotoğrafı ile tören sona erdi.
Havran İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf SÖBÜOĞLU konuşmasında şunları söyledi:
Her zemin ve zamanda ifade ettiğim gibi öğretmenler eğitim-öğretimin temel unsuru olup çalışmaların başarıya ulaşmasında onların gayreti büyük önem arz etmektedir. Havran ve Balıkesir’de birlikte görev yaptığımız amirlerimizin aynı anlayışta olması, Bakanlığımızın öğretmenlerimizin emeklerini takdir etmesi ve mesleğimizin saygınlığını korumak için çalışmalar yapması bizi son derece mutlu etmektedir. Bugün biz de bu yıl içinde eğitim-öğretim alanındaki gayretli çalışmaları ve elde ettiği başarılar ile dikkat çeken eğitimcilere başarı belgelerini vereceğiz.
İzlediğimiz slaytta eğitim-öğretim çalışmalarımızın sadece bir bölümü yer aldı. Bu kısa özet bile dolu dolu bir yıl geçirdiğimiz, Havran’da eğitim-öğretim çalışmalarında bir ivmenin yakalandığı görülebiliyor.
Sayın Kaymakamımızın koordinasyonunda Belediyemizin büyük desteği ve tüm kamu kurumlarımızın katkılarıyla 2 yılı aşkın bir süredir sürmekte olan BENGİ projesinin de olumlu etkisi, okul yöneticileri ve öğretmenlerin gayretleri ile bir çok sahada olumlu sonuçlar elde ettik. Bugün belge alacak arkadaşlarımızın içinde yer aldığı çalışmalar ile; Havran’da başta öğrencilerimiz ve velilerimizde olmak üzere kitap okuma konusunda bir duyarlılık oluştu. Öğrencilerimiz hikâye ve şiir gibi alanlarında yazmaya, eser vermeye başladı. Ülke çapında düzenlenen kitap okuma yarışmalarında dereceler elde ettik. Görsel sanatlar, tiyatro, şiir, müzik gibi sanat alanlarında takdire şayan işler yapıldı. Çevre duyarlılığında, kültürel sahada ve değerler eğitimi alanında dikkat çeken çalışmalar ortaya kondu. Eğitim kadromuz akademik anlamda öğrencilerimizin gelişimi için yoğun çaba sarf ediyor. Tübitak Bilim Fuarları, e-twinnig projelerinde, Tübitak araştırma projesi yarışmasında ve GMKA projelerinde bunun somut örneklerini gördük. Robotik kodlamada ilk adımlarımızı attık, meslek lisemizin kurduğu atölye ile birlikte bu sahada daha çok öğrenciye ulaşıp daha nitelikli çalışmalar yapacağımıza inanıyorum. Gerek Bakanlığımızın organize ettiği gerekse İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün düzenlediği çocuk oyunları, zekâ oyunları ve satranç yarışmaları, münazara etkinliği, fotoğraf yarışması, anma ve kutlama programları ses getirmiş, öğrencilerimizin gelişimine büyük katkılar sağlamıştır. Öğrencilerimizin teknolojik bağımlılıklardan ve sanal dünyanın esaretinden kurtulup sosyalleşmelerini ve sağlıklı ilişkiler kurmalarını sağlayacak, onları bir çok yönden geliştirecek çocuk oyunları, zeka oyunları, satranç okullarımızda yaygınlaştırıldı. Sporda Yetenek 10’la Gelecek projesi , Havran’daki ayağı olan Sporla Erdemli Gençlik Sağlıklı Gelecek projesi ve Spor Şenliğimiz öğrencilerimizi sporla buluşturup spor kültürü edinmelerini sağladı.
Havran İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak vizyonumuzu şöyle belirledik: Sorumluluk bilincine sahip, sosyal becerileri gelişmiş, ülkemizin kalkınmasında katkı sağlayacak, geleceğe hazır, mutlu ve erdemli öğrenciler yetiştirmek.
Bu hedefe hep birlikte yürüyeceğiz. Eğitim bir ekip işidir. Havran eğitim camiası olarak öz verili bir çalışmanın içinde olduğumuz toplumun her kesimi tarafından gözlemlenebilmektedir. Bugün burada diğer öğretmenlerimizden birkaç adım öne çıkan 59 öğretmenimizi başarı belgelerini takdim edeceğiz. Sayın Kaymakamımıza eğitime verdiği her tür desteğin yanında eğitim çalışanlarını taltif ederek başarı belgesi ile ödüllendirmesi nedeniyle şahsım ve eğitim camiası adına teşekkürü bir borç biliyorum. Eğitim-öğretim çalışmalarında ve saymaya çalışmaya etkinlik, faaliyet ve projelerde görev alıp emek veren ve somut başarılar elde eden, eğitimin farklı sahalarında öğrencilerde ve velilerde farkındalık oluşturan öğretmenlerimiz bugün başarı belgesi alacaklar. Havranda eğitim-öğretimin standardını yükseltmek için eğitimin tüm öğretmenlerimiz ile ve eğitimin diğer paydaşları olarak çalışmaya devam edeceğiz. “Marifet iltifata tabidir” prensibi ile güzel çalışmaların ve üreten meslektaşlarımızın yanında olacağız. Başarı Belgesi alacak arkadaşlarımı kutluyor, hayırlı olmasını, yeni ve daha başarılı çalışmalara kapı aralamasını niyaz ediyorum.


2019-06-241074 kez okundu