BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ
Güncel Haberler

Esmanur Çiftine Mesaj İle Gelen Mutluluk

Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu eşi Didar Kafaoğlu ile birlikte Ayşebacı Mahallesi’nde oturan Bilir ailesini ziyaret ederek, ailenin 9 yaşındaki doğuştan engelli kızı Esmanur’a ortopedik, ayarlanabilen, son teknolojiye uygun tekerlekli sandalye hediye etti, aynı anda Esmanur’un doğum günü dolayısıyla pasta kesildi, çifte sevinç yaşandı.

Ayşebacı Mahallesi’nde ikamet eden Burhan-Beyhan Bilir çiftinin doğuştan engelli 9 yaşındaki kızı Esmanur için ailesi tam donanımlı, son teknolojiye uygun, rahat, konforlu ve seyahat esnasında katlanması kolay tekerlekli sandalye istiyordu. Anne Beyhan Bilir bu isteğini mesaj aracılığıyla Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’nun eşi Didar Kafaoğlu’na iletti. Bayan Kafaoğlu bunun üzerine harekete geçerek Başkan Zekai Kafaoğlu’na durumu iletti, daha sonra aileyle yapılan görüşme sonrasında istedikleri tekerlekli sandalye kısa süre içerisinde temin edildi.
Başkan Zekai Kafaoğlu eşi Didar Kafaoğlu ile birlikte Bilir ailesini ziyaret ederek alınan tekerlekli sandalyeyi Esmanur’a hediye ettiler. Tekerlekli sandalye teslimatı esnasında Esmanur’un doğum günü de kutlandı, pasta kesildi. Esmanur’un mutlulukları gözlerinden okunuyordu.
Anne Beyhan Bilir “Mesaj aracılığıyla Didar hanıma ulaştım. Olacağını umuyordum ama bu kadar erken geleceğini tahmin etmedim. Bir isteme ile tekerlekli sandalye geldi, çok mutluyuz. Böyle bir başkanımız olduğu için Allah razı olsun” dedi.
Didar Kafaoğlu da “Kızımıza yardımcı olduk, arabasını aldık. Kendisi çok mutlu oldu, aynı anda doğum günü de kutladık, onu sevindirdik” diye konuştu.
Ayşebacı Mahallesi Muhtarı Ahmet Elmas Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’nun aileyi ve minik yavruyu sevindirdiği için kendisine teşekkür etti.
Başkan Zekai Kafaoğlu da şunları ifade etti: “Eşime mesaja yazmışlar, kendisi bana durumu anlattı. Bende tabiiki dedim. Yerel yönetimlerin geleneği vatandaşa ulaşmak ve dertlerini paylaşmaktır. Engelli kardeşimize normal engelli arabalarından farklı bir araç aldık. Bir de kızımızın doğum gününe denk gelmesi güzel oldu. Onun mutluluğu gerçekten gözlerinden okunuyor. Ailenin isteği doğrultusunda diğer sandalyelerden farklı, kullanımı kolay, pratik, ayarlanabilen, ortopedik, donanımlı, sırt kısmı yatabilen, ayakları ayarlanabilen tekerlekli sandalye aldık. Kızımızın aracın geleceğinden haberi vardı ancak gelirken pasta alacağımızdan haberi yoktu. Esmanur annesine “Pasta gelir mi? Mum üflermiyiz?” diye sormuş. İsteği yerine geldi. Hep beraber pasta da kestik. Yerel yönetimin aslı sosyal belediyeciliktir, bizde bunu yerine getiriyoruz.”

2016-12-204070 kez okundu