BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ
Güncel Haberler

ESNAF BALIK AVLADI

Balıkesir Edremit ilçesinde saat 14’te başlayan sağanak yağışla birlikte dükkan önleri felç oldu.
DÜKKAN ÖNLERİ GÖLE DÖNDÜ
Edremit ilçesinde saat 14 sularında başlayan sağanak yağmur ile birlikte Edremit organize sanayi sitesi 863. Sokak üzerinde bulunan dükkan önleri atılan yeni asfalt ile birlikte önleri göl deryasına döndü. Esnaf olduğunu belirten Ayhan Dürüst ve Adem Dilber “ Daha önce iş yerlerimizin önüne biriken sudan dolayı Edremit Belediyesine müracaat edildi. Kısa bir süreliğine asfalt çalışması yapıldı ama eski asfaltın yanı sıra yeni atılan asfaltın su birikme oranı 5 katı daha arttı. İş yerlerimizi su basıyor ve mağdur oluyoruz. Çünkü yağmur suları ile biriken sular hem dükkanımızı, hem de işimizi adeta zorluyor. Bununla ilgili Edremit Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne yapmış olduğumuz sözlü müracaatlarla yapılacağı söylendi. Ama her yağmurda çilemiz bitmek bilmiyor. Bunun için yetkilileri göreve davet ediyoruz. “ Dediler.
ÇÖZÜM İSTENİYOR
Edremit ilçesinde Edremit küçük sanayi sitesi 863. Sokakta bulunan esnaf yağan yağmur ile felç oldu. Saat 14 sularında başlayan sağanak yağışın yarım saat devam etmesi ile birlikte organize sanayi sitesi esnafı zor anlar yaşadı. Daha önce Edremit belediyesi fen işleri müdürlüğü tarafından yapılan yolun tekrar yapılması ardından çilelerinin başladığını belirten esnaflardan Ayhan Dürüst ve Adem Dilber, “ Yağmur suları dükkanımızın içine kadar geliyor. Bizde göle dönen dükkanımızın önünde olta ile balık tutmaya çalışıyoruz “diyerek tepkilerini dile getirdiler.
YETKİLİLERİ GÖREVE DAVET ETTİLER
Sözlü olarakta Edremit Fen İşleri Müdürlüğüne iletilmesine rağmen sorunlarının hala devam ettiğini yetkililerin biran önce bu mağduriyetin giderilmesini istediklerini söylediler. “Çünkü her yağmurda, her sel baskınında bu çilemizin devam ediyor. Buna artık yetkililer tarafından bir son verilmesini istiyoruz.” Dediler. SUAT DİLBER

2020-10-13136 kez okundu