BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ
Güncel Haberler

ESNAFIN SORUNLARI MASAYA YATIRILDI

Başkan Erdem Balıkesir’de 44 bin 100 esnafın muafiyet ve kredi faizlerinin silinmesini dört gözle beklediğini ifade etti..Covid-19 salgını sonrasında taşın alına elini değil gövdesini koyan esnaf ve sanatkarın dertlerini dinleyen Milletvekili Adil Çelik “Esnafımızın ne kadar yanında olur, onları ne kadar ayakta tutabilirsek ülke için o kadar önemli olacaktır. Çünkü küçük esnafın kalkınması demek ülke ekonomisinin harekete geçmesi demek. Biz de elimizden gelen destek ve katkıyı sunuyoruz” dedi.


Koronavirüs salgını sonrasında esnaf ve sanatkarların sorunlarını dinleyen AK Parti Balıkesir Milletvekili Av. Adil Çelik, sadece ülkemizin değil dünyanın zor bir dönemden geçtiğini ifade ederek “Hükümetimiz bu konuda çok yerinde önlerle aldı. Halkımızda sağolsun bilinçli bir şekilde bu kurallara uyarak dünyaya örnek bir tutum sergiledi” dedi.
Çin’de ortaya çıkan ve tüm dünyaya yayılarak 285 bin insanın ölümüne yol açan Koronavirüs salgınında Türkiye olarak hafif atlatmak için ülke olarak büyük bir çaba harcandığını ifade eden AK Parti Balıkesir Milletvekili Adil Çelik önceki gün Balıkesir Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği’ni ziyaret ederek Balıkesirli esnafların sorunlarını dinledi.

“HERKES ÜZERİNE DÜŞENİ YAPIYOR”
Milletvekili Çelik hastalığın yayılma hızına göre herkesin üzerine düşeni fazlasıyla yaptığını ifade etti. Covid-19 salgınında ülkemizde en çok serbest meslek erbabının etkilendiğini ifade eden Çelik “Bugün hükümet olarak alınan önlemlerin esnafımıza ne gibi yansımaları oldu. Onun için buradayız. Esnaf ve sanatkarımızın sorunları neler, ulaşamadıkları bir hizmet var mı onun için buradayım” diyerek sözü Esnaf Odası Başkanlarına bıraktı.

“TELEFONUM 7/24 AÇIK”
Esnaf Odaları başkanlarının tek tek sorunlarını dikkatle dinleyerek not alan AK Parti Balıkesir Milletvekili Av. Adil Çelik “Esnafımızın ne kadar yanında olur, onları ne kadar ayakta tutabilirsek ülke için o kadar önemli olacaktır. Çünkü küçük esnafın kalkınması demek ülke ekonomisinin harekete geçmesi demek. Biz de elimizden gelen destek ve katkıyı sunuyoruz. Ben bugün burada uygulamalarda oluşan aksaklıkları not alarak gereği için çalışmalarıma başlayacağım. Benim telefonum 7/24 açık her zaman bana ulaşabilirsiniz. Bu yeni dönem sağlık içinde yaşansın ve herkese hayırlı olsun” diyerek sözü Balıkesir Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Fehmi Erdem’e bıraktı.

“MUAFİYET BEKLİYORUZ”
Balıkesir Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Fehmi Erdem zor durumdaki esnafa yönelik devletin sağladığı 25 bin TL'lik krediyle ilgili bir sıkıntı olmadığını belirterek Balıkesir’de toplam 44 bin 100 esnafın bu konuda bilgilendiğini ifade etti. Başkan Erdem “Hükümetimiz bu süreçte esnafımız için elinden geleni yaptı. Haziran ayında yapılması gereken borçlarımız, Temmuz, Ağustos'a yayıldı. Biz bu noktada ötelemeden ziyade bir muafiyet bekliyoruz. 25 bin TL'lik kredi desteği var ancak biz bunun faizsiz olması esnaf ve sanatkarımızı daha da rahatlatacaktır” dedi.

“BORÇLARIN ERTELENMESİ İLERİDE
DAHA BÜYÜK DEPREM YARATACAKTIR”
Koronavirüsü yüzünden sokağa çıkanların azalmasıyla birlikte alışverişler de azaldığını önemle ifade eden Başkan Fehmi Erdem “Sadece işyerleri kapanan kahveciler ve berberler değil, işyeri açık olan esnaf da ekonomik olarak sıkıntı yaşıyor. Koronavirüs salgınından en çok etkilenen sektörlerin başında ulaştırma sektörü ve servis esnafı geliyor. Şoför esnafı; faizsiz kredi, SSK ve Bağ-Kur primlerinin alınmamasını istiyor. Borçların ertelenmesi ileride daha büyük deprem yaratacaktır” diyerek yerel yönetimlerden taleplerini de ilettiklerini belirterek onlarla da uyum içinde çalıştıklarını ifade etti.
AK Parti Balıkesir Milletvekili Adil Çelik’in Balıkesir Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği’ne yaptığı ziyarette birlik Başkanı Fehmi Erdem’in yanı sıra Balıkesir Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkan Vekili ve Lokantacılar Esnaf Odası Başkanı Hasan Yıldız, Ayakkabıcılar Esnaf Odası Başkanı Turgay Kapan, İnşaatçılar Esnaf Odası Başkanı Hayrettin Demirbaş, İvrindi Esnaf Odası Başkanı Necdet Berber, Berberler ve Kuaförler Esnaf Odası Başkanı İbrahim Demirer, Kahveciler Esnaf Odası Bülent Bilir, Marangozlar Esnaf Odası Başkanı Kamil Güler, Elektrikçiler Esnaf Odası Başkanı Nejdet Arslan, Camcılar Esnaf Odası Sami Pak ve Balıkesir Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Genel Sekreteri Hüseyin Saran hazır bulundu.

RESİM ALTI: Koronavirüse karşı alınan tedbirin bir kısmının kalkmasıyla kısmi sokağa çıkma yasağının ardından vatandaşlar maskesini takıp sokağa çıktığını ifade eden AK Parti Balıkesir Milletvekili Adil Çelik “Mayıs ayında da biraz daha dişimizi sıkmamız lazım. Yoksa 2 ayı aşkın süredir yapılan zahmetler Allah korusun boşa gitmesin” diyerek vatandaşlardan daha dikkatli davranmalarını istedi.


2020-05-151069 kez okundu