BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ
Güncel Haberler

FATİH Projesi Kapsamında Akıllı Tahta ve Tablet Dağıtım Töreni Gerçekleştirildi

Balıkesir’in Sındırgı ilçesindeki Okullarda tablet heyecanı yaşandı. 2014 -2015 Eğitim Öğretim yılında hükümet tarafından başlatılan eğitimde FATİH Projesi kapsamında bu yıl da Makbule Efe Anadolu Lisesi ve Anadolu İmam Hatip Lisesinde toplam 152 öğrenci ve 27 öğretmen Tableti ve akıllı tahta dağıtımı gerçekleştirildi.
Tablet dağıtımında Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, İlçe Kaymakamı Ercan Ateş, Garnizon Komutanı Soner Akınsoy, Emniyet Müdürü Barış Çolak, Milli Eğitim Müdürü İbrahim Işık ve bazı daire amirleri öğrencilerle bir araya geldi. Öğrencilerden yüksek başarı beklediklerini dile getiren başkan Yavaş; “ geleceğimiz sizlerle şekillenecek ”dedi. Tabletlerini alan öğrencilerin mutluluğu gözlerinden okundu.
Sevgili Öğrenciler bu gün kıymetli değer başkanımız ve protokol değerleri ile birlikte sizlere tablet dağıtımı için burada bulunuyoruz. Bu gün 152 adet Öğrenci tableti ve 27 adet Öğretmen tableti dağıtımı gerçekleştiriyoruz. Sizlere hayırlı ve uğurlu olmasını temel ediyoruz. Fatih projesi kapsamında gerçekleştirdiğimiz bu dağıtım programı ile birlikte sizler bir anda teknoloji kullanan gençler olarak teknoloji haşir neşir gençler olarak eğitiminizi teknoloji destekli olarak devam edeceksiniz. Ümit ediyorum gelecekte çok başarı olacak ve ülkemize yararlı hizmetlerde bulunacaksınız hepinize hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum.
Eski bir öğretmen olarak inanın biz paramızla kitap bulamayacak haldeydik. Para çözüm değildi. Kitap bir yıl boyunca gelecek gidecek kitapçının önünde sıra beklerdik. Biz ısmarlardık İzmir’den getirtirdik. Bugün hepsi çok kolay hale geldi. Her şey mümkün olmayabilir ama bugünkü işlerinde kıymetini bilmek gerekir. Size yapılan bu yatırımların tek bir gerekçesi vardır. Oda bu ülkede ki cehaleti yenmek. Muasır medeniyet seviyesi dediğimiz dünya seviyesine ulaşmak çalışmaktan, gayret etmekten geçiyor. Kendi tankımızı, kendi tüfeğimizi, kendi buluşmalarımızı, kendi ilaçlarımızı her alanda büyüyen gelişen bir Türkiye bu memlekette özlemini çektiğimiz bir Türkiye’dir. Gelişmek büyümek bu ülkeyi top yekûn olarak 780 bin kilometre olarak büyütmekten geçiyor. Onu da başaracak olanlar sizlersiniz. Hayırlı olsun” dedi.

2015-10-203683 kez okundu