BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ
Güncel Haberler

GAZETECİLER CEMİYETİNDEN SAĞLIK MÜDÜRÜ KESKİN'e ZİYARET


BALIKESİR Gazeteciler Cemiyeti (BGC) Başkanı Ramazan Demir, Balıkesir İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Serkan Kadir Keskin'e "hayırlı olsun" ziyaretinde bulundu.
Doğup büyüdüğü şehrine hizmet verecek olmanın heyecanını yaşayan ilimiz sağlığının yeni müdürü Dr. Keskin, yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınıyla ilgili artışlara değinerek Balıkesirlilerin alınan tedbirlere uymasının önemine dikkat çekti.
Keskin, özellikle 65 yaş üstü vatandaşlarımızın daha hassas davranmalarını ve zorunlu olmadıkça evden dışarı çıkmamalarını önerdi. Müdür Keskin, maske, mesafe ve hijyenin salgınla mücadelede en etkili silah olduğuna işaret etti.
TIP FAKÜLTESİ'NE COVİD YOĞUN BAKIM
Covid-19 ile mücadelede sağlık teşkilatının tüm mensuplarıyla verdiği mücadeleye vatandaşları da kurallara uyarak destek olmaya çağıran Sağlık Müdür Serkan Kadir Keskin, bir de müjdeli haber verdi.
Balıkesir Üniversitesi (BAUN) rektörü Prof. Dr. İlter Kuş ile görüşmelerinin ardından Tıp Fakültesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi'ne "Covid Yoğun Bakım" kazandırıldığının bilgisini paylaşan Keskin, BAUN ile ilişki ve işbirliğini önemsediğini ifade etti.
Keskin, hayırlısıyla Pandemi sürecinin bitmesinin ardından ise, ilimize yeni sağlık yatırımları kazandırılması amacıyla şehrin dinamikleriyle istişarelerde bulunarak yoğun mesai harcayacaklarını kaydetti.
BGC'DEN BAŞARI DİLEĞİ
BGC Başkanı Ramazan Demir ise, cemiyetin faaliyetleriyle hakkında bilgi aktardığı Dr. Keskin'e, "Balıkesir Manşetler" albüm/kitabı ise 15 Temmuz'u an be an yaşayan gazetecilerin o geceki gördüklerini kaleme aldığı "Kalkışma" kitabını hediye etti. Müdür Keskin'e görevinin hayırlı olması dileğinde bulanarak başarı diledi.
İlk ve orta öğrenimini Balıkesir'de tamamlayan ve 9 Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu olan Uz. Dr. Serkan Kadir Keskin, Bilecik Sağlık Müdürü iken 20 Ekim 2020'deki kararname ile ilimize atanmış ve Bursa il müdürü olan Fevzi Yavuzyılmaz'dan 21 Ekim'de nöbeti teslim almıştı.
2020-11-11720 kez okundu