BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ
Güncel Haberler

Havran Sebze ve Meyveciler Esnaf Odası Başkanı Murat Hançer ; HAVRAN PAZARINA 500 TÜRK BAYRAĞI DAĞITTIHavran Sebze ve Meyveciler Esnaf Odası Başkanı Murat Hançer; Havran Pazar yerinde Barış Pınarı Harekatı ile ilgili bir basın açıklaması yaparak Pazar yerindeki esnaf ve vatandaşlara 500 bayrak dağıttı. Daha sonra saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunarak dualar okundu. Pazar yerinde gerçekleşen basın açıklaması büyük alkış aldı.
Hançer yaptığı açıklamada ; meselenin Suriye meselesi olmadığını söyleyerek; “ Bu mesele her karışı şehit kanlarıyla sulanmış, bu hilal uğruna nice güneşlerin battığı, canımızı, cananımızı, bütün varımızı uğrunda seve seve vereceğimiz, mazlum milletlerin umudu, mağdurların sığınağı, kimsesizlerin kimi olan, yakın uzak demeden darda kalmışların yardımına koşan, bin yıllık Türk yurdu olan, güzel vatanımız, kutlu yurdumuz Türkiyemiz ve Türkiyemiz üzerinden tüm Müslüman coğrafyasının, İslam aleminin bir meselesidir. Asıl mesele hak ile batılın meselesidir” diye konuştu.

Havran Sebze ve Meyveciler Esnaf Odası Başkanı Murat Hançer; sözlerine şöyle devam etti.” Bugün yanı başımızda başlayan yangının bizim evimize sıçramayacağını düşünmenin hayalperestlikle açıklanamayacağını herkes açık bir şekilde görmüştür. İşte bugün yaşananlar, amaçlarına ulaşmak için, her türlü hile ve desiseye başvuran, vahşi batı ve onların taşeronları olan terör örgütleri tarafından batılın hakka galip gelmesini sağlamak, son darbeyi indirmek, mazlum ve mağdurların umut ışığını söndürmek isteyenlerin oyunlarını gören, bilen ve onlara boyun eğmeyen Türkiye Cumhuriyeti devleti ve milletimizin bağrından kopan Türk silahlı kuvvetlerimizin, mehmetçiğimizin yedi düvele karşı verdiği mücadelede bizlerde yanlarında olduğumuzu, bizlere düşen görevi seve seve yerine getireceğimizi bütün dünyaya haykırıyoruz” dedi.

“Biriz, beraberiz, biz Türkiyeyiz”
Havran Sebze ve Meyveciler Esnaf Odası Başkanı Murat Hançer; Vatan şairimiz Akif in İstiklal Marşımızın dizelerinde dile getirdiği gibi "tek dişi kalmış olan bu canavarların maskeleri düşmüş, oyunları bozulmuştur. Binlerce kilometre uzaktan geldikleri halde, yanı başımızda bulunmamızı sorgulayan akıl ve fukarası ve yüzsüzlükte sınır tanımayan kan emicilere barış pınarı harekatı ile en güzel cevap ve hadleri bildirilmiştir. Yıllardır dost görünmeye çalışan ve terör örgütlerinin arkasında duranlar bugün gözler önüne serilmiştir. Amaçları yanı başımızda uydu bir terör devleti kurmak ancak nihai noktada ülkemiz başta olmak üzere bulunduğumuz coğrafyada yüzyıllardır hayalleri olanların bu hayalleri hüsrana uğramıştır” diye konuştu.
Barış Pınarı Harekatımız karşısında direnç bir yana bir çok saldırılara maruz kaldıklarını dile getiren Hançer; “ Sürdürülen barış pınarı harekatında ülkemize 900 e yakın havan ve roket atıldı. Bu saldırılarda 20 ye yakın vatandaşımız şehit edilmiş, 170 vatandaşımız yaralanmıştır. Şehitlerimizi rabbimizden rahmet yaralılara acil şifalar diliyoruz. Terör örgütlerini taşeron olarak kullandıkları gün gibi ortada olan siyonist İsrail ve onların güdümünde hareket eden vahşi batı, emperyal güçler ve onların uşaklığını yapan Arap devletleri yanı başımızda kurulmak istenen terör devletinin kurulmasına engel olmak, mazlum ve mağdurların haklarını güvence altına almak ve ulusal güvenliğimizi sağlama noktasında uluslar arası hukuka uygun olarak, meşru müdafa hakkını kullanan ülkemize karşı hep birlikte saldırmaktadırlar” dedi.


2019-10-191822 kez okundu