BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ
Güncel Haberler

Havutça “Balıkesir Türkiye’nin Hollanda’sı”

CHP Balıkesir Milletvekili Namık Havutça Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka ve CHP Balıkesir Milletvekili Adayları Akçay’daki CHP Mitingine partililer ile katılıp yürüyüş yaptılar. CHP Milletvekili Namık Havutça ve Edremit Belediye Başkan Kamil Saka Akçay Meydanını dolduran kalabalığa hitap ettiler.

Balıkesir Milletvekili Namık Havutça halkın iktidarına saatler kaldığını söyledi. Havutça, “Balıkesir’i karış karış dolaştım. Emeklisi, çiftçisi, köylüsü, ev kadını, öğrencisi, öğretmeni, memuru, işçisi, emekçisi halkın iktidarını kuracak CHP’yi bağrına basıyor. Saatler kaldı. 7 Haziran akşamı yaşanacak bir Türkiye’de halkın iktidarını kuracağız” diye konuştu.

Balıkesir Milletvekili Havutça, CHP iktidarında gerçekleştirecekleri sözlerini tek tek bir kez daha anlatarak, emeklilere iki maaş bayram primi vereceklerini, asgari ücreti bin 500 liraya çıkaracaklarını, kredi kartı borcu çaresizliğine son vereceklerini, çiftçinin mazotu 1,5 liradan alacağını, atanamayan öğretmen kalmayacağını, esnafın siftahsız dükkanını kapatmayacağını, iş garantili eğitim ile işsizi olmayan bir Türkiye’yi inşa edeceklerini ve aile sigortasını hayata geçireceklerini söyledi.

“Balıkesir’de 250 bin emeklimizin oyunu istiyoruz”
Havutça 1 milyon 189 bin nüfuslu Balıkesir'de 250 bine yakın emekli olduğunu belirterek, “Emeklimize söz verdik, emeklimiz de halkın iktidarını kurmak için CHP’ye oy verecek. Balıkesir’de 250 bin emeklimizin oyunu istiyoruz” dedi.
“250 bin emeklimiz alacağı ikramiyeleri götürüp İsviçre bankalarına yatırmayacak. Asgari ücretli aldığı bin 500 lirayı ayakkabı kutularına koymayacak” diyen CHP Balıkesir Milletvekili Havutça, Balıkesir nüfusunun yaklaşık yüzde 3’ünü aşan esnafın dükkanında harcayacağını, böylelikle Balıkesir ve Türkiye ekonomisinin canlanacağını ifade etti.

“Gençler chp’yi iktidara taşıyacak”
Havutça, Balıkesir’de işsizlik oranının yüzde 6 seviyelerinde olduğunu, bu oran içerisinde genç işsizlerin büyük bir sayıda bulunduğunu belirterek, CHP iktidarında iş garantili eğitim ile işsizi olmayan bir Balıkesir’i hedeflediklerini ifade etti. CHP iktidarında yapacakları düzenlemelerle gençlerin her alanda söz sahibi olacağını vurgulayan Havutça, “Balıkesir nüfusunun yaklaşık yüzde 15’i 15-25 yaş arası gençlerimizdir. 100 bin gencimizin kendileri ve arkalarından gelecek gençleri düşünerek halkın iktidarını kuracak CHP’yi iktidara taşımamak için bir nedenleri yok. Sadece Balıkesir’de 100 bin gencin oyu CHP’yi iktidara taşır.” diye konuştu.

Tarım kenti balıkesir
Balıkesir Milletvekili Namık Havutça, Balıkesir’in bir tarım kenti olduğunu vurgulayarak, sözlerini şöyle tamamladı: “Balıkesir Türkiye’nin Hollanda’sı. Etiyle, sütüyle, çeltiğinden, buğdayına, domatesinden, sarımsağına Türkiye’yi doyuran bir il. San 13 yılda Balıkesir’de çiftçi kazanamaz oldu. Borçlandı, icralık oldu. Tarlasını terk etti. Her geçen gün bu terk ediş devam etti. Son bir yılda Balıkesir’de kayıtlı olan 5 bin 130 çifti tarımı terk etti. Çünkü mazot pahalı, ilaç, gübre, elektrik pahalı. Ürün ise yok pahasına tarladan çıkıyor. Çiftçi zarar üstüne zarar etti. Devlet desteği ise yetersiz kaldı. Şimdi biz çiftçimize söz veriyoruz. Mazotu 1,5 liradan alacak. Çiftçiye, hane başına, asgari ücret düzeyinde gelir garantisi sağlayacağız.”
2015-06-053095 kez okundu