BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ
Güncel Haberler

Herdan, 146 Milyon TL’lik Yatırıma Hazırlanıyoruz”

Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, BASKİ Körfez Şube Müdürlüğü’nü ziyaret ederek Körfez Şube Müdürü Ahmet Herdan ile bir araya geldi. Ahmet Herdan “ İller Bankası ve Dünya Bankası desteği ile Körfezimize 146 milyon liralık yatırım yapmaya hazırlanıyoruz” dedi. Sırmalı “BASKİ olarak gece gündüz vatandaşımızın sıkıntılarını gideriyorsunuz. Ekibinize ve size teşekkür eder, başarılarınızın devamını dilerim” dedi. Müdür Mustafa Korkmaz da “BASKİ olarak önemli bir sorumluluğunuz var. Bunun bilincinde de güzel ve önemli çalışmalarınız olduğunu takip ediyoruz” diye konuştu.


BASKİ Körfez Şube Müdürü Ahmet Herdan ise Sırmalı’ya ziyaretlerinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirirken, vatandaşların şikayetlerine en acil şekilde müdahale edildiğini ve önemli projelerin başlatılacağının müjdesini verdi. Ahmet Herdan “ İller Bankası ve Dünya Bankası desteği ile Körfezimize 146 milyon liralık yatırım yapmaya hazırlanıyoruz. Bu kapsamda Altınoluk Mahallesi Narlı Arıtma Tesisi, Güre Mahallesi kanalizasyon sistemi, Altınoluk Arıtma Tesisi Kapasite Artırımı, Zeytinli Edremit Arıtma Tesisi kapasite Artırımı gibi önemli projelerimiz hayata geçecek. Bunlarla beraber mevcut Altınoluk’un 80.000, Edremit’in 110.000 ve Büyükdere’nin 5.000 olmak üzere toplam 195.000 kişilik Arıtma tesisleri, yeni yapılan Altınoluk Narlı Bölgesi 40.000, Altınoluk mevcut 80.000 kişiye ilave 40.000, Edremit 110.000 iptal edilerek yeni kapasite 360.000, Havran 25.000 ve Büyükdere 5.000 olmak üzere toplamda 550.000 kişi kapasiteli Atıksu Arıtma tesisi gerçekleştirilerek gelecekteki ihtiyaç karşılanmış olacak. Temiz doğa ve çevre için bunların yapılması olmazsa olmazımız. Dolayısı ile Körfezimizde kanalizasyonsuz hiçbir yer kalmayacak ” şeklinde konuştu.
Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı “BASKİ olarak gece gündüz vatandaşımızın sıkıntılarını gideriyorsunuz. Takip ettiğimiz kadarı ile yakında başlayacak projeleriniz ile Edremit’imiz daha yaşanabilir hale gelecek. Ekibinize ve size teşekkür eder, başarılarınızın devamını dilerim” dedi.
Korkmaz da ziyaret etti
Edremit İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Korkmaz, BASKİ Körfez Şube Müdürlüğü’nü ziyaret ederek, Körfez Şube Müdürü Ahmet Herdan ile bir araya geldi. Mustafa Korkmaz “BASKİ olarak önemli bir sorumluluğunuz var. Bunun bilincinde de güzel ve önemli çalışmalarınız olduğunu takip ediyoruz. Bunun için başta siz olmak üzere ekibinize teşekkür ederim” dedi. BASKİ Körfez Şube Müdürü Ahmet Herdan da Mustafa Korkmaz’a ziyaretinden dolayı teşekkür etti. Herdan “BASKİ Körfez Şube Müdürlüğü olarak ekiplerimiz olası her soruna anında müdahale ediyorlar. Gece gündüz ayırımı olmaksızın ekiplerimiz nerede bir sıkıntı varsa gereken işlemi yapıyorlar. BASKİ olarak Körfez’de bulunan sıkıntılara vakıfız. Uzun süredir ihmal edilen Körfez genelinde, kırsal mahallelerde, ilçelerde su ve kanalizasyon hatlarımızı çekmeye devam ediyoruz. Şu anda Körfez ile ilgili arıtma, su, kanalizasyon olarak önemli çalışmalarımız var. Devam eden çalışmalarımızın yanı sıra yakın zamanda hayata geçecek önemli projelerimiz ile sorunsuz bir Körfez hedefine en kısa sürede ulaşacağız” dedi.

2015-11-203667 kez okundu