BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ
Güncel Haberler

HÜNERLİ ELLER AHŞAP BOYAMA KURSU AÇILDIEdremit Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünün düzenlediği “Hünerli Eller Anne-Çocuk Ahşap Boyama Kursu” Edremit Belediyesi Ev Hanımları El İşi Satış ve Kurs Merkezinde başladı.

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan’ın göreve başlamasıyla birlikte, Edremit Belediyesinde gençler ve çocuklara yönelik sosyal etkinliklere ağırlık veriliyor.
Edremit Belediyesi Yaz Kursları kapsamında başlayan ahşap boyama kursu, anne ve 10 yaş ve üstü çocukların katılımıyla 1 ay boyunca devam edecek. Edremit Belediyesi Ev Hanımları El İşi Satış ve Kurs Eğitmeni Behiye Burdurlu hazırladıkları kurs programıyla; anne ve çocukların beraber verimli vakit geçirmelerini, üretmenin keyfine varırken eğlenmelerini ve yaz tatilinde çocukların farklı alanlar hakkında beceri sahibi olmalarını sağlamayı amaçladıklarını belirtti. Burdurlu, “Kursumuzu 1 ay boyunca Pazartesi ve Çarşamba günleri olmak üzere haftada 6 saat yapacağız. Her hafta başka bir boyama ve el işi konusu üzerinde çalışacağız. Ev yaşamında kullanılacak tepsi, takı kutusu, alışveriş filesi gibi el emeği eşyalar üreterek ev ekonomisine katkı sağlayacağız. Bunların yanında, günde yarım saat kitap okuma etkinliği yaparak çocuklarımıza anneleriyle birlikte kitap okuma alışkanlığı kazandırmayı da amaçlıyoruz” dedi.
Hünerli Eller Anne – Çocuk Ahşap Boyama Kursu, 16 Temmuz- 9 Ağustos tarihleri arasında Edremit Belediyesi Ev Hanımları El İşi Satış ve Kurs Merkezinde devam edecek.


2019-07-191144 kez okundu