BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ
Güncel Haberler

İVRİNDİ KAR ENGELİNİ AŞTI

Geçtiğimiz Cuma günü itibari ile bölgemizi etkisi altına alan yoğun kar yağışı sebebiyle kapanan yollar, İvrindi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin İlçe sınırları içerisinde yürüttüğü hummalı çalışması işe başarıyla açıldı.
24 SAAT MESAİ..
Cuma gününden itibaren ekstra çaba sarf ettiklerini dile getiren İvrindi Belediye Başkanı Yusuf Cengiz, “Bölgemizi etkisi altına alan yoğun yağış sebebiyle merkez de dahil kırsal mahallelerimizin tamamı ulaşıma kapandı. Bizler İvrindi Belediyesi olarak yapılan uyarıları dikkate alarak önlemlerimizi almıştık. Cumartesi sabahın ilk ışıklarından itibaren yoğun kar yağışının dinmesini beklemeden işe koyulduk. Belediyemize ait tüm arazi araçlarımız ve personelimiz ile sahadaydık. Bereketini ve kartpostallık görüntüsünü özlediğimiz kar yağışı, ufak çaplı aksaklıkları beraberinde getirse de üstesinden gelmesini bildik.” Diye konuştu.
TÜM BİRİMLER DÖRT KOLDAN
Sadece İvrindi Belediyesi olarak mücadele etmemiz ekipman olarak mümkün değil diyen Başkan Cengiz, “İlçemize ne zamandır bu kadar yoğun kar yağışı olmuyordu. Hemşerilerimiz oluşan güzel manzaranın keyfini çıkartırken bizler ulaşımın aksamaması adına görevimizin balondaydık. Büyükşehir Belediyemize ait greyder, Bizim Belediyemize ait greyder, kepçeler, tüm arazi araç ve ekipmanlar, Karayollarına ait bir adet greyder ve İlçe İtfaiye Amirliğine ait bir adet kepçe sahadaydı. Halkımızın ulaşım sorununun yaşanmaması adına dört koldan mücadelemizi sürdürdük” dedi.
YOLDA KALANLARIN YARDIMINA KOŞTUK
Bölgemizde hissedilen yoğun kar yağışında ufak çaplı aksaklıklar da yaşandı diyen Başkan Cengiz, “Cumartesi en yoğun kar yağışının yaşandığı gündü. İvrindi-Korucu yol güzergahı Yağlılar Mahallesi yakınında yoğun kar yağışı sebebiyle kapanan yolda Büyükşehir Belediyesi ve İvrindi Belediye ekiplerimizce mahsur kalan vatandaşlarımızın kurtarılmasına yönelik yürütülen çalışmaya eşlik ettik. Vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerini ilettik. Neyse ki ilçemiz genelinde trafik kaydına geçen bir kazamız olmadı. Burnu kanayan vatandaşımızın dahi olmaması en büyük tesellimiz” dedi.
69 MAHALLE YOLU ULAŞIMA AÇILDI YOL GENİŞLETME ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR
Tüm ekiplerin gösterdiği üstün mücadele ile merkez de dahil 69 mahallemizin ana yol ve mahalle iç yollarını açtıklarını dile getiren Başkan Yusuf Cengiz, “ Bu tarz durumlar üstün gayret gerektiren ve emek isteyen işler. Yorulsak da emeğimizin karşılığını aldığımızı gördükçe yorgunluk sonunu huzura bırakıyor. Tüm mahallemizin yollarını açtık. Ulaşmadığımız, yolunu açmadığımız hiçbir kırsal kalmadı. Açtığımız yollarda olası tehlike yaşanmaması için ekiplerimiz genişletme çalışmalarını aralıksız sürdürüyorlar. Yola çıkacak vatandaşlarımızın ara ara oluşabilecek gizli buzlanmaya karşı dikkatli olmalarını ve gerekli tedbiri almalarını rica ediyorum” dedi.


2021-01-21141 kez okundu