BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ
Güncel Haberler

KADIN HAKLARI GÜNÜNDE BAŞKAN DEVECİLERDEN KADINLARA ANLAMLI PROJE


Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler Dünya Kadın Hakları Gününde Burhaniyeli kadınlar için “Kadın Danışma Merkezi” Projesini hayata geçirdi.
Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler’in kadınlara yönelik projeleri hız kesmeden devam ediyor. Kadınların yaşadığı sosyal, kültürel ve hukuksal sıkıntıların giderilmesi için ‘Burhaniye Belediyesi Kadın Danışma Merkezi’ 5 Aralık Dünya Kadın Hakları gününe özel olarak projelendirilip Belediye Meclisi kararıyla yapımına başlandı.
Kadınların hayatlarında yaşadıkları fiziksel, psikolojik ve ekonomik şiddetin çözümleri ve sosyal anlamda özellikle şiddete maruz kalarak sıkıntı yaşayan kadınların desteklenmesi adına açılacak Kadın Danışma Merkezi Mahkeme Mahallesinde hizmete girecek.
Kurulacak Kadın Danış Merkezinin ilçe de yaşayan kadınların en büyük destekçisi olacağını ifade eden Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler “Özellikle kadınlarımızın haklarını korumak, bizim yapmamız gereken önceliklerden biri. Kadınlarımızın yaşadıkları sıkıntıların çözümü noktasında belki de en önemli adımını atıyoruz. Çünkü başta şiddete maruz kalan kadınlarımız, hem psikolojik hem de sosyolojik olarak bastırılarak yaşamdan kopuyor. Bu kadınlarımıza vereceğimiz destekle onları tekrar yaşama bağlamayı ve sorunlarını çözüme kavuşturmayı hedefliyoruz. Kadınlarımız bizim için en değerli varlıklar ve onlara yapılacak her hizmet geleceğimizi şekillendirecektir” şeklinde konuştu
Çocuk istismarı ve cinsiyet ayrımcılığı gibi konularda kadınlarımızın yaşadıkları sorunlara çözüm bulma odaklı hizmet verecek olan merkez de ilk planda bir psikolog görev yapacak. Mülkiyeti Belediyeye ait olan Mahkeme Mahallesi muhtarlık binasının üst katında hizmet verecek merkez için çalışmalara başlayan Burhaniye Belediyesi, konuyu Aralık ayı meclis gündeminde görüşerek karara bağladı. Yapılan görüşme sonrası alınan kararla kadınlara hizmet etmeye başlayacak Kadın Danışma Merkezi’nde, ilçe de yaşayan kadınların sıkıntıları çözüme kavuşturulacak.

2019-12-071716 kez okundu