BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ
Güncel Haberler

KAYMAKAM SIRMALI DÜNYA ŞAMPİYONUNU KARŞILADIKazakistan'ın Almati kentindeki Ümitler Dünya Judo Şampiyonası'nda kadınlar 63 Kg. da Habibe Afyonlu finalde Japon Yazawa karşısında 23 saniyede ippon yaparak, hem dünya şampiyonu oldu hem de Türkiye'ye ikinci altın madalyayı kazandırarak bizi gururlandırdı.
Balıkesirli Milli gururumuz Habibe Afyonlu bugün yurda döndü. Habibe Afyonlu’yu Koca Seyit Havalimanında Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı karşıladı.
Habibe Afyonlu’yu karşılayan Kaymakam Sırmalı’ya Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, Balıkesir Gençlik ve Spor Müdürlüğü personeli, Edremit İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Fethi BİLGE, İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü personeli eşlik etti.
Balıkesir’in İvrindi İlçesi Mehmet Vehbi Bolak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi son sınıf öğrencisi ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Kamp Eğitim Merkezi Sporcumuz Habibe Afyonlu, ilk tur bay geçerken çıktığı tüm maçlarını ipponla kazandı. İkinci maçında Kanadalı Emma Caldwell’ı, üçüncü turda Hollandalı J. Van Lieshait’i (shido) ile çeyrek finalde Hırvat Katarina Kristo’yu yarı finalde Belçikalı Alessia Corrao’yu ve son olarak finalde Japon Airi Yazawa karşısında galibiyet serisini ipponla tamamladı. Afyonlu, finaldeki rakibi karşısında 23 saniyede ipponla sonuca giderken hem dünya şampiyonu oldu hem de Türkiye'ye ikinci altın madalyayı kazandırdı.
Balıkesir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün öncülüğünde, Milli takımlarda da görev yapan Antrenörler; Mehmet Yılmaz, Timur Bizsan’ın çabalarıyla yıllar önce okullarda yapılan taramalarda Gazi İlköğretim Okulunda keşfedilen Habibe Afyonlu, yaklaşık 5 yıldır Kamp Eğitim Merkezimiz sporcusu olarak kaliteli bir eğitimle bugünkü başarılara ulaştı.
Genç şampiyonumuzu tebrik eden Kaymakam Sırmalı, bizi gururlandıran, Edremit ilçemizin adını duyuran kızımıza Edremit adına teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.2019-10-03170 kez okundu