BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ
Güncel Haberler

“KİTABIN IŞIĞIN OLSUN”

Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç BENGİ Projesi kapsamında Göbelezoğlu Ortaokulu Konferans Salonunda kitap okuma saatinde okul müdürleri,öğretmenler ve öğrencilerle bir araya geldiler.
Okuma saatinin ardından Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı: Sayın valimizin başlattığı BENGİ projesi kapsamında ilimizde ve ilçemizde tüm okullarda haftada 2 gün 20 dakika olmak üzere okuma saatleri yapıldığını ve bu etkinliklere katılmaktan mutluluk duyduğunu söyledi.”BENGİ projesi akademik başarıların attırılması, değerler eğitimine önem verilmesi, okullardaki sportif ve kültürel faaliyetlerin geliştirilmesi ve okul-aile-toplum ilişkisinin iyileştirilmesinin hedeflendiğini belirterek İlçe Milli Eğitim Müdürüz Yusuf Koç ile ziyaret ettiğimiz okullarda bu projenin önemini anlatıyoruz” dedi.
Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı: “Kitap Okumak Ufkumuzu Genişletir.”
Kaymakam Ali Sırmalı öğrencilere kitap okumanın ufkumuzu genişlettiği, sınav başarısını, öğrencilerin okuma anlama kapasitesinin artırdığını belirtti.Ayrıca ilçemizde Hedef 3’te 3 projesi ile Balıkesir ilçeleri arasında ilk üç ilçe girmeyi hedeflediğimizi hatırlatarak, okulumuzun çok güzel bir okul olduğu, kurslarımızın devam ettiği öğretmenlerimizin gayretle çalıştıklarını söyleyerek öğrencilerimizin ilçemizi ilk 3’e taşımalarını istedi.
Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı: “Öğrencilere şimdiden müjdeyi vereyim yıl sonunda en çok kitap okuyan öğrencilere ödül vereceğim” dedi.Ayrıca ülkemiz diğer ülkerlerle kıyaslandığında kitap okuma oranın çok düşük olduğunu, bu durumu öğrencilerimizin okuma alışkanlığı kazanarak değiştirebileceğini belirterek Japonya’da bir yılda bir kişinin 25 kitap okuduğunu söyledi.Ardından öğrencilerle söyleşiye geçildi. Öğrenciler Kaymakam Ali Sırmalı’ya ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç’a sorularını yönelttiler. Söyleşinin sona ermesiyle Kaymakam Ali Sırmalı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç öğretmenler odasına geçerek okul öğretmenleri ile BENGİ ve Hedef 3’te 3 projeleri ile ilgili sohbet ettiler.

2017-02-213468 kez okundu