BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ
Güncel Haberler

Köpek Bakım Çiftliği Hayvanseverleri Ağırladı

Ayvalık Belediyesi, 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü nedeniyle yaklaşık 500 köpeğe ev sahipliği yapan, Köpek Bakım Çiftliği’nde ‘’Gelin Hayatlara Dokunun’’ adı verilen etkinlik düzenledi.

Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından hazırlanan programa, 14 Eylül Altınova Lisesi, Özel Uğur Lisesi, Özel Bahçeşehir Lisesi, Ayvalık Teknik Ve Endüstri Meslek Lisesi, Polyanna Çocuk Yurdu’ndan öğretmen ve öğrencilerin yanı sıra Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer ve Yasemin Gençer ile çiftliğe ameliyathane başlayan Ogan Cemal Can’nın ailesi katıldı. Programda öğrenciler ve öğretmenler padokları gezerek, köpekleri sevdi, onlara mama verdi. Ziyaret sonunda öğrenciler çiftliğe mama bağışında bulundu.
Köpek Bakım Çiftliği ziyareti sırasında görüşlerini beliren Başkan Gençer, ‘’Dünyada bu küçük dostlarımızla birlikte yaşıyoruz. Onları görmezden gelemeyiz. Bu konuda, zaman zaman çok şikayet alıyoruz. Yapmamız gereken kısırlaştırıp sağlıklıysa doğal ortamına geri bırakmak. Yasalar da bunu gerektiriyor. Bu güzel Ayvalık sokaklarında bizim ne kadar yaşama hakkımız varsa, onlarında o kadar var. Ayvalık Köpek Bakım Çiftiği’nin iki eksiği var bize göre, bunlar köpek maması ve sevgi… Burada çok sahiplenilecek köpek var. Eşinize, sevgilinize ve çocuğunuza buradan bir arkadaş edinebilirsiniz. Hepsi çok güzel, bizi en çok bu mutlu eder’’ dedi.

2016-10-065232 kez okundu