BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ
Güncel Haberler

Öğrencilere ücretsiz danışmanlık

Balıkesir Milli Eğitim Müdürlüğü ile Rehberlik Araştırma Merkezi tarafından açılacak olan TEOG Danışma Merkezi 6-16 Temmuz tarihleri arasında ücretsiz olarak öğrenci ve velilere danışmanlık hizmeti sunacak.

Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, geçmiş yıllarda sadece tek merkezde hizmet veren danışma merkezleri bu yıl 20 ilçede 41 farklı merkez okul ile Karesi, Bandırma ve Edremit Rehberlik Araştırma Merkezi sorumluluğunda yürütülecek. Danışma merkezleri 16 Temmuz Perşembe gününe kadar öğrenci ve velilere ücretsiz hizmet verecek.
İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, "Bu yıl 20 ilçemizde 41 okulda açmış olduğumuz danışmanlık bürolarında 6-16 Temmuz tarihleri arasında TEOG sistemiyle ilgili öğrenci ve velilerimize tercih danışmanlığı yapılacaktır. Öğrencilerimiz aldıkları puanlara göre doğru tercihler yapması eğitimi ve mesleki gelecekleri açısından çok önemlidir. Çocuklarımızın seçtikleri okullar onların büyük oranda gelecek planlarını belirlemektedir. Bu nedenle 41 okulumuzda görevli 110 Rehberlik öğretmenimizle çocuklarımızın doğru tercihler yapması için çaba göstereceğiz. Ortak Sınav sonuçlarının tüm öğrencilerimize hayırlı olmasını diliyor yeni eğitim öğretim yılında başarılar diliyorum" dedi.
2015-07-033226 kez okundu