BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ
Güncel Haberler

“ORDUMUZ DA VAR, GÜCÜMÜZ DE VAR, İNANCIMIZ DA VAR”

Vali Ersin Yazıcı ve Bayan Yazıcı, Kadın ve Demokrasi Derneğinin (KADEM) düzenlediği, Balıkesir'de 'Kuva-yi Milliye Hareketinde Kadın Gönüllüler' konulu toplantısına katıldı.
Kadın ve Demokrasi Derneği Balıkesir'de 'Kuvayi Milliye Hareketinde Kadın Gönüllüler' konulu toplantı düzenledi.
Toplantıya Vali Ersin Yazıcı ve Bayan Yazıcı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Ayşe Ergezen, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, KADEM Genel Başkanı Saliha Okur Gümrükçüoğlu, KADEM Genel Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan Bayraktar, Cumhuriyet Başsavcısı Alpaslan Kaplan, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Tarık Hekimoğlu, Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, KADEM İl Temsilcisi Zeliha Kahraman katıldı.
KADEM Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan Bayraktar, Balıkesir KADEM İl Temsilciliği'nce düzenlenen 'Balıkesir'de 'Kuva-yi Milliye Hareketinde Kadın Gönüllüler' konulu panele konuşmacı olarak katıldı.
KALBİMİZ VE DUALARIMIZ ONLARLA
KADEM Genel Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan Bayraktar, programdaki sözlerine Barış Pınarı Harekâtı ile başladı. Sümeyye Erdoğan Bayraktar, "Öncelikle büyük bir başarı ile devam eden Barış Pınarı Harekâtı ile ilgili olarak tüm Mehmetçiğimizin muzaffer olmasını Allah'tan niyaz ediyorum. Kalbimiz ve dualarımız onlarla. Şehitlerimize rahmet, ailelerimize başsağlığı diliyorum. Allah gönüllerine ferahlık versin. Biliyoruz ki; onların makamı şehitlik makamıdır" dedi.
BALIKESİR İÇİN ÖVGÜ DOLU SÖZLER
Sümeyye Erdoğan Bayraktar, Balıkesir için övgü dolu sözler söyleyerek, "Balıkesir, bizlere her zaman aslımızı, kim olduğumuzu, vatan sevgimizin nelere kadir olduğunu hatırlatıyor. Vatanımızı korumak söz konusu olunca sivil halkın nasıl efsanevi bir orduya dönüştüğünü biliyoruz. Belki sadece tarih kitaplarından okurduk. 15 Temmuz gecesi yaşananlar Kuva-yi Milliye'nin insanımızda bir karakter meselesi olduğunu ortaya koydu. Gerçek bağımsızlık fikri bağımsızlık ile hür düşünebilmek ile olur." şeklinde konuştu.
İNSANLIK ADINA YAPMAMIZ GEREKENLERİ FAZLASIYLA YAPIYORUZ
Vali Ersin Yazıcı da, sözlerine Barış Pınarı Harekâtındaki Türk ordusuna başarılar dileyerek başladı.
Konuşmasında Barış Pınarı Harekâtı ile oluşturulacak barış koridoru ile Ortadoğu'nun huzurunu bundan sonra Türkiye'nin sağlayacağını ifade eden Vali Yazıcı, göçmenler konusunda ise insanlık adına yapılması gerekeni Türkiye'nin fazlasıyla yaptığını belirtti.
Vali Yazıcı, konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi: "Osmanlının son 100 yılını hepimiz biliyoruz, yaşadığımız sıkıntıları biliyoruz. Kurtuluş savaşından 10-15 yıl önce Osmanlı ordusunun Trablusgarp'ta, Balkanlarda, 1. Dünya Savaşında, Çanakkale'de birçok cephede savaştığını ve 1. Dünya Savaşı sonunda tablo şu: savaşacak asker yok, para yok. İki önemli şey yok. Bunun olmadığının ispatı da 13-14 yaşındaki çocuklarımızı Çanakkale'ye göndererek göstermiştik. Bu millet kadınıyla, çoluğuyla çocuğuyla Kurtuluş Savaşını aldı. Bizim Anadolu topraklarından gitmeye asla niyetimiz yok. Bunu herkes çok iyi biliyor. Bugün devam eden Barış Harekâtında da bütün Dünya'ya şunu duyurmak, söylemek isteriz kimseye verilecek bir milimetre kare yerimiz yok. Biz bizden aman dileyen 3,5-4 milyon Suriyeli kardeşimize bakıyoruz, yardım ediyoruz. İnsanlık adına yapmamız gerekenleri fazlasıyla yapıyoruz. Bu büyük millet, büyüklüğünü, adaletini, insanlığı olan saygısını, sevgisini bu şekilde gösteriyor. Yüzbinlerce göçmeni bu ülke bir şekilde barındırıyor. Ama başta PKK veya değişik isimler ile o bölgede yer alan hainler Türk Milletine diklenmeye kalktığında haddini bildirecek ordumuz da var, gücümüz de var inancımız da var."dedi.
Vali Yazıcı, son olarak milli duyguların yüksek olduğu bu dönemde panelin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.
Konuşmaların ardından, 'Sıfır Atık Üç Boyutlu Tasarım, Yeniden Değerlendirmeler Sergisi'nin açılışı gerçekleştirildi.

2019-10-181548 kez okundu