BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ
Güncel Haberler

Organize sanayi için onay çıktı

Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan’ın İlçenin geleceği açısından çok önemsediği Organize Sanayi Bölgesi Projesi Yer seçim talebi Bakanlık tarafından kabul edildi.

Dursunbey Belediyesi tarafından Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na, Organiza Sanayi Bölgesi kurulması için proje halinde sunulan arazi için bakanlıktan onay çıktı. Haziran ayında Dursunbey’de toplanan OSB yer seçim komisyonunda görüş bildiren kurumların olumlu görüşlerinin ardından Ankara’da temaslarda bulunan Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan süreci bizzat yakından takip etti. Kurumlar arasında adeta mekik dokuyan Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan dün Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Bölgeleri Genel Müdürlüğünden müjdeli haberi aldı.Akbaşlar mahallesi Yumru Kayabük mevkiindeki yaklaşık 102 hektar büyüklüğündeki Organize Sanayi Bölgesini inceleyen Bakanlık, kurumların görüşlerinin Bakanlığa intikal ettiğini, Bu raporların incelenmesinin ardından Akbaşlar da bulunan bu arazinin Organize Sanayi Bölgesi yeri olarak uygun görüldüğü bildirdi.Konu hakkında açıklamada bulunan Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan, bundan sonraki sürecin çok daha yoğun geçeceğini fakat geriye kalan diğer aşamaların kendileri için daha kolay olacağını söyledi. OSB için sürecin devam ettiğini ifade eden Bahçavan sürecin en zor etabı olan yer izni ile ilgili maddeyi sorunsuz geçtiklerini belirtti. Bundan sonraki sürecin mera vasfındaki parsellerin vasıf değişikliğinin yapılarak, hazine adına tescil ettirilmesi olacağını söyleyen Başkan Bahçavan, Bakanlık tarafından istenen diğer hususların tamamlanmasının ardından Dursunbey Organize Sanayi Bölgesinin kurulmasının kesinleşeceğini belirtti.

"Gelişen Dursunbey İçin Hayallerimiz Gerçek Oluyor"

Dursunbey’in geleceği için büyük hayaller kurduklarını ifade eden Başkan Bahçavan, büyük oranda göç veren ilçenin tekrar göç alması için gecelerini gündüzlerine kattıklarını söyledi. Organize Sanayi bölgesi projesinin bu projeler arasında yer aldığını söyleyen Başkan Bahçavan, kurulacak Karma Organize Sanayi Bölgesi için bir çok firmanın şimdiden yer tahsis etmek istediğini söyledi. 28 Temmuz 2015 tarihli Bakanlık yer seçimi raporunun olumlu yönde gelmesinden büyük memnuniyet duyduklarını söyleyen Başkan Bahçavan “Allah’ın izni ile Hayallerimiz bir bir gerçek oluyor. Gelecekte Akbaşlar mahallemizde sıralı bir çok fabrikayı gördüğümüzde bu hayallerimiz taçlandıracağız. Aş ve İş için memleketini bırakmak zorunda kalan hemşehrilerimizin, geri dönmeye başlaması ile de bir idealimizi daha gerçekleştirmiş olacağız” dedi.
2015-07-314374 kez okundu