BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ
Güncel Haberler

PELİTKÖY SAHİLLERİ KÖRFEZİN CAZİBE MERKEZİ OLDUBurhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler’in sosyal belediyecilik anlayışıyla hayata geçirdiği vizyon projelerinden biri olan Pelitköy sahil, yaz sezonunda on binlerce tatilciye ev sahipliği yaptı. Toplamda 4 km uzunluğundaki sahil şeridinde vatandaşlar bir taraftan Mavi bayraklı denize girerken diğer taraftan piknik yaparak tatilin zevkini yaşadı.
Burhaniye ilçesinin yeni cazibe merkezi olan Pelitköy sahili, belediyenin yaptığı çalışmalarla vatandaşlardan tam not aldı. Covid-19 salgını dolayısıyla tatilcilerin temkinli davrandığı yaz sezonunda bile Pelitköy sahili on binlerce tatil severi ağırladı. İçmeler Gadana mevkii de dahil 2 ayrı etapta 4 km uzunluğa ve 120 bim m2 yeşil alana sahip Pelitköy sahil, zeytin ağaçları altında çimlerle kaplı, içerisinde piknik alanları, engellilerin kullanabileceği çocuk oyun grupları, eğlence alanları ve çarşısıyla bölgenin en çok tercih edilen tatil mekanlarının başında yer alarak, 7’den 77’ye her kesimin beğenisi kazandı.
Tertemiz denizi, kumsalı ve aktivite alanlarıyla birlikte içerisinde 8 dükkânlı bir çarşısı da bulunan Pelitköy sahili, tatilcilerin en iyi imkanı kullanmaları yönünde tasarlanarak, vatandaşlara hizmet etti. Kumsalda vatandaşların denize güvenle girebilmeleri için cankurtaran, her yüz metre de bir soyunma kabinleriyle birlikte duş alanları ve her beş yüz metrede bir ise ücretsiz tuvalet hizmetleri verilen Pelitköy sahilinde çocuklarda unutulmadı. Sahil şeridinin her iki ucunda da çocuklar için oyun ve eğlence alanları yaratan Burhaniye Belediyesi çocukların denizle birlikte iyi vakit geçirmeleri için içinde engelli salıncağı da bulunan oyun ve spor grupları yaptı.
Vatandaşların zeytin ağaçlarının altında doğal gölgelenme fırsatı bulduğu, ailelerin farklı eğlenceler düzenlediği, gençler için voleybol ve futbol oynayacağı alanlarının da yer aldığı sahil bandında ayrıca tatilciler deniz aktiviteleri ve Beach hizmetlerinden de yararlanma imkanı buldu.
Pelitköy’ün Burhaniye için bir cazibe merkezi olduğunu ifade eden Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler “Bizler yerel yönetimler olarak sosyal belediyecilik anlayışıyla halkın sağlığı, huzuru ve mutluluğu için çalışmalar yapmak zorundayız. İlçemizde başta dünyaca ünlü Ören olmak üzere, Öğretmenler ve diğer plajlarımız arasına yeni bir değer daha ekledik o da Pelitköy sahili. Yıllardır kısır kalmış ve şimdi ilçenin göz bebeği olmuş Pelitköy sahillerimizi vatandaşlarıma kazandırmanın gururu içindeyiz. Her geçen gün bu projelerimize yenilerini de ekleyerek Burhaniyelilere hizmet adına gereken ne varsa yapacağız. Pelitköy sahilimiz bunun en önemli örneklerinden biri. Yaz turizmini kapatmak üzereyken var gücümüzle diğer projelerimiz için çalışmaya devam edeceğiz. Burhaniye’miz ve Burhaniyeliler hizmetlerin en iyisine layık” şeklinde konuştu.2020-09-17241 kez okundu