BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ
Güncel Haberler

Servis ücretleri Belirsizliğini Koruyor

Türkiye Genelinde Minibüsçüler Ve Servis İşletmecileri okul servis ücretlerini açıklarken Edremit Körfezinde servis ücretleri merak konusu oldu. Bayramdan sonra okulların açılmasına sayılı günler kala halen Edremit’te servis ücretlerinin ne kadar olacağı açıklanmazken yetkililerin bir an önce açıklamasını isteyen vatandaş; “ Servis ücretlerine yüzde 7.5 ile yüzde 8 arasında zam yapıldığını biliyoruz. Ancak Edremit bu konuda biraz yavaş , biz veliler olarak servislerin ne kadar olacağını, kilometre başına bir öğrencinin ne kadar gideceğini bir an önce öğrenmek istiyoruz” dediler.
Edremit Şoförler Odası Servis İşletmecileri yetkilileri, şu ana kadar hiçbir okul servisi yapacak firmadan Büyükşehir Belediyesine veya Şoförler Odasına bir talepte bulunmadığını söylediler.
Türkiye genelinde servis ücretlerine yüzde 7.5 ile yüzde 8 arasında zam yapıldığını söyleyen; Minibüsçüler Ve Servis İşletmecileri Genel Başkanlığının yaptığı açıklamada; 0-5 km bilindiği üzere geçen yıl 120 lira olan fiyatımız bu dönem 130 lira. 5-10 km arası 130 iken 140 TL, 10-20 km arası da 140 iken 150 TL olduğunu açıkladı.
Minibüsçüler ve Servisçilerin Türkiye genelinde uyguladıkları fiyatlar da 20 ile 30 km arasında bir ücretlendirme yokken böyle bir tarifeye yeni bir ilave yapıldığı bildirildi. Yeni ilave de ise 30 km'den sonra da her km için 3 TL uygulanacak.
Velilerin 9 aylık peşin ödemelerinde yüzde 5’ lik indirimi unutmamaları konusunda uyaran Servis işletmecileri, “ Bir de yine aynı şekilde kolejlerde Cumartesi günleri de yani eğitim normalde 5 günken bazı kolejlerimiz 6 gün eğitim vermektedir. Bunlar için de 30 TL ek ücret alınacaktır. Rehber yine personelimiz için de 35 TL ayrıca ücretlendirme yapılacaktır. Bu içinde bazı yenilikler var biraz önce ifade ettiğim gibi tamamen yine öğrencilerimizin hak ve menfaatlerini korumak ve esnafımız da herhangi bir sorun sıkıntı yaşamaması içindir” diye konuştu.

2016-09-074134 kez okundu