BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ
Güncel Haberler

SİHİRLİ ELLER YAK-MTAL’DE

YAK-MTAL’den (Yılmaz Akpınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi) öğrencilerine Uzman Destekli Eğitim verildi. “İşletmelerimizle Elele ve Birlikte Güçlüyüz” Projesi kapsamında verilen eğitim YAK-MTAL’in çok amaçlı salonunda gerçekleşti. Eğitim, Edremit’te faaliyet gösteren BELLA Güzellik ve Kuaför Salonu İşletmecisi Cem FIRATOĞLU ve ekibinde yer alan güzellik ve saç bakım uzmanları Merve FIRATOĞLU ile Kadir ÖZBEY tarafından uygulamalı olarak verildi. Öğrencilerin “sihirli eller” olarak tanımladığı BELLA Güzellik ve Kuaför Salonu ekibi, YAK-MTAL’in güzellik ve saç bakım alanı 10, 11 ve 12. sınıflarında öğrenim gören öğrencilerde gördükleri öğrenme isteğinin yaptıkları bu gönüllü çalışmanın isabetli bir çalışma olduğunu gösterdiğini belirttiler. “Sihirli eller”, “Sektörün geleceği konumundaki” öğrencilere yerinde uygulama yaparak görsel ve uygulamalı eğitim sunmaktan duydukları mutluluğu da ayrıca vurguladılar.
Başta öğrenciler olmak üzere uygulamalı eğitime katılan öğretmen ve diğer personel tarafından ilgi ile takip edilen çalışmanın amacını ise Güzellik Ve Saç Bakım Alanı Alan Şefi Hülya EMRE anlattı. Emre, “Proje hedefleri arasında yer alan ve halen daha okullarında eğitim görüp ilerleyen yıllarda işletmelerde meslek eğitimine katılacak olan 10. Ve 11. Sınıflardaki öğrencilerin yenilikleri ve güncellenen teknikleri takip etmeleri ve 12. Sınıf öğrencilerinin de farklı bir usta elin uygulamasını görerek somutlaştırmak olduğunu anlattı. Emre, sözlerinin devamında ” Proje hedeflerinin hakkıyla gerçekleştiğini görmekte olduklarını ve çalışma neticesinde bu hedeflere varıldığını” belirtti.
“İşletmelerimizle Elele ve Birlikte Güçlüyüz” Projesinin yürütücülerinden olan Güzellik Ve Saç Bakım Alanı Öğretmeni Aynur BEKTAŞ da proje hazırlama, planlama ve uygulama aşamasında yaşanılanları özetle anlattı. Bilhassa alana ilişkin yeni araç- gereç temini ile yeni teknikler konusunda verilen desteği için BELLA Kuaför ailesine teşekkürlerini iletti. YAK-MTAL’in eğitimci kadrosu olarak gerek Alan Şefi Hülya EMRE gerek Alan Öğretmeni Aynur BEKTAŞ, amaçlarına ulaşmadaki katkılarından dolayı ayrıca okul yönetimi adına Okul Müdürü Emine AŞKAN’a özellikle şükranlarını sundular.
Proje yürütücülerinden Aynur BEKTAŞ, projenin asıl gövdesini oluşturan sunum ve uygulama faaliyeti öncesinde işlem basamaklarının öneminin uygulamalı olarak gösterilmesinin öğrenciler üzerindeki görülen etkisini gözlemlediklerini ve öğrencilerin içinde bulunduğu eğitim çağı itibarı ile kalıcı bir iz bıraktığını belirtti. Projenin teorik bilgilendirmesinden sonra okul personeli Emel YAĞLI üzerinde BELLA Güzellik ve Kuaför Salonu ekibi ve okul öğrencileri tarafından oluşan çalışma ekibince sonucu estetik bir güzellik şöleni olan uygulamalı bir çalışma yapıldı.

2019-04-13379 kez okundu