BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ
Güncel Haberler

ŞULE YÜKSEL ŞENLER KIZ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİNDEN 4006-TÜBİTAK BİLİM FUARI

İl Millî Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, Karesi Şule Yüksel Şenler Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan 4006-TÜBİTAK Bilim Fuarının açılışında idareci, öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi.
15 araştırma projesi, 10 tasarım projesi, 4 inceleme projesi olmak üzere toplamda 29 projenin sergilendiği Bilim Fuarının açılışına İl Millî Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Cengiz, Karesi İlçe Millî Eğitim Müdürü Sami Günnü, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Güleç, idareci, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı.
4006-TÜBİTAK PROJELERİNDE TÜRKİYE ORTALAMASI %34.5 OLURKEN İLİMİZDE KABUL EDİLEN PROJE ORANI %60’TIR
TÜBİTAK Araştırma Projeleri Yarışmalarında Lise kategorisinde Değerler Eğitimi alanında “Teşvik Ödülü”nü alan projenin de sergilendiği bilim fuarında stantları tek tek ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi alan İl Millî Eğitim Müdürü Yakup Yıldız: “4006-TÜBİTAK Bilim Fuarlarına 2019 yılı için ilimizden 133 proje başvurusu oldu ve bunun 79’u kabul edildi. 4006 Projelerinde Türkiye ortalaması %34.5 olurken İlimizde kabul edilen proje oranı %60’tır. Türkiye ortalamasının çok çok üstünde yer almak bizler için gurur vesilesi.
Ülkemizi 2023 hedeflerine taşıyacak nitelikli insan kaynağının yetiştirilmesi amacıyla geliştirilen bu yarışmalarla, öğrencilerimize yaratıcılık, girişimcilik, projecilik gibi yetenekler kazandırmayı; gençlerimizin, yaşadıkları topluma, dünyaya dair bir şeyleri iyileştirme ve hayallerindeki projeleri hayata geçirebilme motivasyonu kazanmalarını amaçlıyoruz.
Karesi Şule Yüksel Şenler Kız Anadolu İmam Hatip Lisemizin de hem akademik başarı anlamında hem de sosyal, kültürel ve sanatsal faaliyetlerde en önde olması bizim için büyük bir mutluluk… Emeği geçen idareci, öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

2019-04-222903 kez okundu