BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ
Güncel Haberler

Telefon dolandırıcıları tutuklandı.

Balıkesir'de, telefonla aradıkları kişilere kendilerini 'polis' ve 'savcı' olarak tanıtarak, dolandırıcılık yaptıkları iddia edilen 2 kişi, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.
Balya ilçesi, Ilıca Mahallesinde ikamet eden ve evinde yalnız yaşayan M.T. isimli şahsa 28 Şubat 2020 Cuma günü saat 12.00 sıralarında kendisine ait evinde sabit telefondan arayan tanımadığı bir şahıs “Adınıza açılmış terör davası var, birazdan evinize polis, savcı ve olay yeri inceleme ekibi gelecek ve evde inceleme yapılacak evin önüne çık gelenleri karşıla” diyerek telefonu kapatmışlardır.
Telefon görüşmesi üzerine evine gelen şüpheli şahıs mağdur şahsın (5.500) TL nakit para ile sandıkta bulunan (13.000) TL değerindeki ziynet eşyasını alarak evden uzaklaşmıştır.
Bu durum üzerine Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı tarafından görevlendirilen JASAT ekipleri ve devriyeler tarafından olay yeri ve çevresinde yapılan istihbari çalışmalar, araştırmalar kamera görüntüleri ve PTS kayıtlarının incelenmesi sonucunda olay faillerinin S.T. ve R.C. isimli şüpheli şahıslar olduğu tespit edilmiştir.
Adli makamlardan alınan arama kararına istinaden şüpheli şahıslar Kocaeli ili Gebze ilçesindeki ikametlerinde yapılan arama sonucunda yakalamışlardır.
Bu olayla ilgili olarak adli makamlara sevk edilen Ş.T. ve R.C. isimli şüpheli şahıslar tutuklanarak Kepsut Kapalı Cezaevine teslim edilmiştir.
2020-03-061706 kez okundu