BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ
Güncel Haberler

Termal tesislerde sömestr yoğunluğu

Kuzey Ege'nin turizm merkezlerinden Edremit Körfezi'ndeki Güre mahallesinde, otellerde yarıyıl tatili hareketliliği başladı. Tatilde doluluk oranının yüzde 70'lere ulaşması bekleniyor. Edremit Belediyesi kuruluşlarından olan Ed- Bel Limited Şirketinin Genel Müdürü İbrahim Yakın, yarıyıl tatiline sayılı günler kala rezervasyonların arttığını söyledi.

Belediyeye ait turistik işletmelerde doluluk oranlarının yüzde şu anda yüzde 35- 40'larda olduğunu, sömestr tatilinde ise bu oranın yüzde 65- 70'lere ulaşacağını dile getiren Yakın, şöyle devam etti:
"Belediyemize ait Güre'de 325 yataklı termal özellikli bir otelimiz bulunuyor. Otel telefonları rezervasyonlar için birbiri ardına çalmaya başladı bugünlerde.”
Yakın, körfezdeki turizm potansiyelinin, turistlere yılın her ayında imkan sunduğunu dile getirerek, şöyle konuştu: "Öncelikle dünyada eşi benzeri bulunmayan Kazdağları bulunmaz bir nimet. Doğa, termal, deniz, off road, zeytinyağlı yemekler, özel müzeler, ören yerleri, tarihi yapılar, ne ararsanız bizde var.Tarih boyunca Sağlık ve Güzellik için kullanıldığı bilinen tesisimizin termal suyu, doğal ortamından yeryüzüne kendi kuyularımızdan çıkış yaptığı ana kaynak noktasından kullanılmasının ayrıcalığını konuklarımıza sunan bölgedeki en eski tesisi olma özelliğini taşımaktayız. Suyumuz 804,2 mg/lt toplam mineralizasyonu olan akratotermal sudur. Banyo uygulamaları şeklinde inflamatuvar romatizmal hastalıkların (romatoid artrit, ankilozan spondilit başta olmak üzere) kronik dönemde, kronik bel ağrısı, osteoartrit gibi noninflamatuvar eklem hastalıklarının; miyozit, tendinit, travma, fibromiyalji sendromu gibi yumuşak doku hastalıklarının tedavisinde tamamlayıcı tedavi unsuru olarak, ortopedik operasyonlar, beyin ve sinir cerrahisi sonrası gibi uzun süreli hareketsiz kalma durumlarında mobilizasyon çalışmalarında, kronik dönemdeki seçilmiş nörolojik rahatsızlıklarda, stres bozukluğu, nörovejetatif distoniler örneklerinde gibi genel stres bozukluklarında ve spor yaralanmalarında destekleyici, tamamlayıcı tedavi unsuru olarak kullanılabilir niteliktedir.Ayrıca kadın hastalıkları, cilt hastalıkları, guatr, kireçlenme, sedef, böbrek taşı ve kumu, karaciğer rahatsızlıklarına iyi gelmektedir.”
Termal suyun bilimsel araştırmalarla kanıtlanmış olan etkileri ruhsal gerginliği azaltma ve relaksasyon, kaslarda yorgunluğu giderme, kasılmaları çözme ve gevşeme, cildi yumuşatıcı ve dinçleştirici etki, ağrıyı azaltma ve aynı zamanda sağlıklı kişilerde koruyucu kür uygulamalarında da yaygın olduğunu anlatan Yakın, “Termal su biyolojik hücre yıpranmasını ve yaşlanma hızını yavaşlatarak yediden yetmişe herkese daha sağlıklı bir yaşam sunmaktadır. Güre’deki sıcak mineralli sular yüzyıllardır var. İda’nın mitolojik tarihinde güzellik tanrıçası Afroditin cüzam hastalığına yakalandıktan sonra eski güzelliğine tekrar bu kaplıcalarda kavuştuğu söylenir. Güre aynı zamanda bir sahil beldesi denizi güneşi temiz ve yüksek oksijenli havası ve termal suyu ile dinlenme ve tatil cenneti. Buradaki belediye otelimiz her yıl on binlerce kişiyi ağırlıyor. Yarıyıl tatilini Edremit Körfezi'nde geçirmek isteyenler şimdiden rezervasyonlarını yaptırıyor" dedi.

2017-01-175212 kez okundu