BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ
Güncel Haberler

TURKCELL KULÜPLER KROSS LİGİ FİNAL YARIŞMALARI AYVALIK'TA YAPILDI

Ocak ayında Mersin’deki etapla başlayan Turkcell Türkiye Kros Ligi’nde şampiyonlar Ayvalık’taki finalle belirlendi. Üç kademeden oluşan Turkcell Türkiye Kros Ligi’nde müsabakalar Altınova Çamlık Mesire Alanında yapılan finalle Ayvalık’ta noktalandı. Yaklaşık 300 atletin yarıştığı finalde 12 kupa ve madalya sahiplerini buldu.
Finale Belediye başkanımız Mesut Ergin, Belediye Meclis Üyelerimiz, İlçe Jandarma Komutanı, Gençlik ve Spor İl Müdürü, Atletizm Federasyonu Başkanı ve Başkan Vekilleri, Atletizm İl Temsilcisi ve Atletizm Federasyonu Yönetim Kurulu katıldı.
Sabahattin Tatar'ın eşi Hatice Tatar'a plaket verildi
Yarışmaların ardından yapılan ödül töreninden önce ise geçtiğimiz Kasım ayında hayatını kaybeden Yürüyüş Millli Takım antrenörü, belediye meclis üyemiz Sabahattin Tatar için bir anma yapıldı. Belediye Başkanımız Mesut Ergin ve TAF Başkanı Fatih Çintimar, merhum Tatar’ın eşi Hatice Tatar’a bir plaket ve Sabahattin Tatar'ın milli takım uniformalı bir fotoğrafını hediye ettiler.
Ayvalık sadece turizmin, sanatın değil, sporun da başkenti olabilir.
Konuşma yapan başkan Ergin;
"Rahmetli meclis üyemiz, değerli kardeşimiz Sabahttin Tatar'la her zaman konuştuğumuz birşey vardı. Ayvalık sadece turizmin, sanatın değil sporun da başkenti olabileceğini, her türlü spor faliyetlerinin gerçekleştirilebileceğini konuştuk. Bu etkinliği burada yapacağımıza inancı vardı. Balkan yarışmalarıda dahil olmak üzere. İnşallah Ayvalık Belediyesi olarak başta atletizm olmak üzere birçok spor branşında Ayvalık'ta ev sahipliği yapmak istiyoruz. Hep beraber sizleri diğer yarışmalarda da Ayvalık'ta ağırlamaktan son derece mutlu olacağız" dedi.


2020-03-04353 kez okundu