BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ
Güncel Haberler

TÜRKÜ DEYİNCE AKLA? “KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİ”


Körfez Emekliler Derneği Türk Halk Müziği Korosu Edremit Şükrü Tunar Kültür Merkezinde unutulmaz bir konser verdi.

Rafet Solmaz’ın sunumunu yaptığı ve Hüseyin Eroğlu’nun yönettiği konser, seyircilerin beğenisini topladı..

Konserin açılış konuşmasını yapan Dernek Başkanı Ülkü Gültekin şöyle dedi;” Hoş geldiniz iyi ki geldiniz. Konserimizin gerçekleşmesinde katkıları olan Başta Belediye Başkanımız Selman Hasan Aslan, Kanyon Zeytincilik’ten Hasan Güçlü Sakallı, Cıngılıpınar Piknikten Murat Gani Tuzlu’ya katkılarından dolayı çok teşekkür ediyorum. Konserimize gelerek bizleri onurlandıran Belediye Başkan Vekili Hasan Peker, Başkan Yardımcısı Metin Tuncer, CHP Balıkesir Eski İl başkanı Ender Biçki, Belediye meclis üyelerimiz, diğer dernek ve koro arkadaşlarımıza siz sevgili konuklarımıza teşekkür ediyoruz Şimdi Türkü söyleme zamanı. Hep birlikte dostça Kardeşçe türkü söylemeye var mısınz?…”

Başkan Ülkü Gültekin’in konuşmasının ardından konserde koro ve solo olarak yurdun çeşitli yörelerden birbirinden güzel türküleri seslendirildi.

İzleyicilere muhteşem bir Türkü ziyafeti çeken Körfez Emekliler DerneğiTürk Halk müziği koro ve sazlar şu elemanlardan oluştu; Bağlamalar; Erdal Tatlıdil, İsmail Uçan, Ali Güven, Nefesli Remzi Yeni, Bas Gitar Metin Hatan, ritim sazlar Vedat Ergül, Ülkü Gültekin,
Koro; Ayşe Eğilmez, Fisun Uslu, Gülfidan Eroğlu, Sema Babacan,Sude Çalışır, Emine Çalışır,Gülcan Özyurt, Hatice Uçan, Makbule Cindoruk, Muhittin Alp, Yakut Babacan, Nadir Çalışır, Abdurrahman Cırıklı, Osman Cindoruk, Emin Keskin ve Bayram Bal.


2019-09-061409 kez okundu