BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ
Güncel Haberler

TUTUKLANAN İŞADAMI SAYISI 21 OLDU, 2 SAVCI DAHA ‘FETÖ’CÜ ÇIKTI

Edremit’te FETÖ soruşturması kapsamında 2 savcı ve bir hakim tutuklandı. İcra memuru da İzmir’deki soruşturma kapsamında Edremit’te gözaltına alınarak İzmir’e gönderildi. 8 İşadamından 3’ü daha tutuklandı. Cumhurbaşkanına hakaretten bir kişi de çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.
Edremit’te FETÖ soruşturması kapsamında İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler aralıksız olarak çalışmalarını sürdürüyor. İlçede kaymakamlık bünyesinde 30 personel açığa alındı. Soruşturma kapsamında Burhaniye adliyesinde görevli bir savcı ve hakim de çıkarıldıkları mahkemece örgüt üyeliği iddiasıyla tutuklandı. Edremit’te karı koca olarak görev yapan Savcı K.A. ve D.A. terör örgütü şüphesiyle görevlerinden uzaklaştırılarak açığa alındı. D.A. adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken, K.A. tutuklanarak cezaevine konuldu. Ayrıca İzmir Emniyet Müdürlüğü'nün talimatı ile gözaltına alınan Edremit İcra Dairesi memuru da mevcutlu olarak İzmir İl Emniyet Müdürlüğüne teslim edildi.
Hakaretten tutuklama
Sosyal medya hesabı üzerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında hakaret içeren paylaşımlarda bulunan E.U isimli şahısta çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, 15 Temmuz günü Fethullahçı Terör Örgütü mensupları tarafından gerçekleştirilen darbe girişiminin ardından, birlik mesajları vererek tazminat davalarını geri çekmişti. HDP hariç; CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile diğer vatandaşlara karşı açılan tazminat davaları da geri çekilmişti. Erdoğan’ın bizzat şikayetçi olmadan kamu tarafından açılan davaları da bu durum etkileyecekti.
Genel bir barış ve birlik havası olması için atılan bu adımın ardından, yeni hakaret ve karalamalara karşı ise davalar açılmaya başlandı. Edremit’te sosyal medya hesabından Cumhurbaşkanına hakaret eden bir kişi gözaltına alındı. Edremit TEM ekipleri tarafından gözaltına alınan E.Ü (50) sağlık kontrollerinin ardından çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Edremit’te FETÖ soruşturmasının işadamları ayağında gözaltına alınan 42 kişilik işadamı grubundan da 8’i daha adliyeye sevk edildi. 8 işadamında 3’ü daha tutuklandı. Tutuklanan işadamı sayısı mahkemeleri sürerken daha önce gruptan 14 kişi tutuklanmıştı.

2016-08-145338 kez okundu