BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ
Güncel Haberler

ÜLKÜ OCAKLARI TEPKİLİ!


Edremit'te Canan Kaftancıoğlu'na destek için CHP'nin yaptığı basın açıklamasında sallanan HDP bayraklarına tepkiler devam ediyor. Edremit Ülkü Ocakları Başkanı Gökhan Takyesizoğlu, şehit cenazesine katılmak yerine, HDP bayraklı açıklamaya koşan Milletvekili Ensar Aytekin'e yüklendi.

"CAN MI CANAN MI?"
Başkan Gökhan Takyesizoğlu, açıklamasında, "İki yanlıştan bir doğru çıkmaz. Şehit cenazesi mi önemlidir, yoksa terör sevicilere destek için miting düzenlemek mi? Kuvay-ı Milliye'nin başkenti Balıkesir'e yıkıcı-bölücü, terörist ve HDP sevici vekil istemiyoruz. Resimlerde HDP bayrakları önünde görülen eski milletvekili Mehmet Tüm ve bu resmin tam tersine gördüğünüz, HDP bayraklarını resimde saklayan, bugünün milletvekili Ensar Aytekin. Bu ülkenin değerlerine düşmansınız, bu ülkenin düşmanlarına dost" dedi.

"KENDİNİZE GELİN!"
Takyesizoğlu, açıklamasının devamında, "Çok değil; daha birkaç gün önce Balıkesir'imize şehit ateşi düştü. Gaziantep'in Karkamış İlçesinde, terör örgütü PKK/YPG tarafından Köprübatı Hudut Karakoluna Suriye'nin AynElArap bölgesinden yapılan roket atarlı havan saldırısında yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehid olan Er Oktay Salar daha henüz 20 yaşındaydı, bekârdı, evin tek çocuğuydu, tezkeresine sadece 2 ay kalmıştı. Şehidimiz, Balıkesir'in Balya ilçesi, Çamavşar köyündendi. Daha birkaç günlük bu acı bile sizin için asla önemli bir mevzu olmadı. Sizin için HDP ile birlikte Canan Kaftancıoğlu için miting yapmak çok daha önemliydi. Şimdi, partinizin her ne kadar kurucusu olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile herhangi bir bağı kalmadıysa bile de, yine de sizlere Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün hitabıyla seslenmek istiyoruz. Efendiler, efendiler, kendinize gelin, gittiğiniz yol, yol değildir. İktidar hırsı uğruna, milletvekili seçilebilmek uğruna bin takla atmanın manası yoktur. Biliyoruz ki partinizin genel merkez politikası değişti ve siz de bir dahaki dönemde tekrar listelerde iyi bir yere yerleşebilmek ve yeniden milletvekili olabilmek adına bunları yapıyorsunuz" diye konuştu.

"İHANETİ AFFETMEZ!"
Başkan Gökhan Takyesizoğlu, açıklamasını şu ifadelere noktaladı; "Bu vatanın, bu devletin, bu aziz milletin size sağladığı makamlar, mevkiler sadece bu ülkenin selameti için kullanılmalıdır. Bu vatanın ekmeğini yiyenler, bu vatana borçludur. Yaptıklarınız yanınıza kâr kalacak zannında olabilirsiniz. Ama unutmayın ki burası Balıkesir'dir. Balıkesir bunları kaldırmaz. Partinizin genel merkezi, dış mahfillerden destek alarak iktidar olma umuduyla yanıp tutuşurken, sizler de Ankara'da yeniden koltuk kapma derdindesiniz. Türk milleti bu yapılanları biryerlere kaydeder. İhaneti asla affetmez. Günü geldiğinde de hesabını sorar. Aklınızın bir köşesine yazın: Kurt kışı geçirir; ama yediği ayazı asla unutmaz. NE MUTLU TÜRKÜM Diyene."


2022-05-17194 kez okundu