BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ
Güncel Haberler

ÜNİVERSİTELER ARASI HENTBOL KARŞILAŞMALARINDA DERECEYE GİRENLERE ÖDÜLLERİ VERİLDİ

Burhaniye ilçesi, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Başkanlığı Ünilig Hentbol Play-oof müsabakalarına ev sahipliği yaparken, 2 gün süren karşılaşmalarda dereceye giren takımlara törenle ödülleri verildi. Erkekler ve bayanlarda dereceye giren takımlar da birincilere 30, ikincilere 20 ve üçüncülere 10 bin lira hediye çeki verilirken, ayrıca kupa ve madalya takdim edildi.
Atatürk Spor Salondaki karşılaşmalarda Bayanlarda Ondokuz Mayıs Üniversitesi birinci olurken, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi ikinci ve Orta Doğa Teknik Üniversitesi de üçüncü oldu. Erkeklerde ise, İstanbul Üniversitesi ekibi birinci, Siirt Üniversitesi ikinci ve Ortadoğu Teknik Üniversitesi de üçüncü oldu. Atatürk Spor Salonundaki törende, dereceye giren ekiplerin ödülleri, Belediye Başkan Vekili Hasan Metin, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu ile Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Faaliyetleri Şube Müdürü Savaş Keskin tarafından verildi. Ödül töreninin sunuculuğuna Burhaniye Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Sabri Pekşen yaptı. Ödül törende büyük coşku yaşanırken, dereceye giren bazı ekipler, halaylar çekerek kutlama yaptı. Balıkesir’in bin 54 sporcuyu ağırladığını anlatan
Balıkesir Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Lokman Arcıoğlu, “ Balıkesir olarak şehrimiz çok büyük bir organizasyona imza attı. Üniversiteler Ligi dolayısıyla şehrimizde yaklaşık 1054 sporcuyu ağırladık. Banların eşi dostunu da sayarsak belki bin 200-bin 250’nin üzerinde kişiyi şehrimizde 4 gün misafir ediyoruz. Bu insanlar otellerimizde kalıyorlar Yiyip içip geziyorlar. Şehrimiz ekonomisini ciddi anlamda katkı sağlıyorlar. Ben bu vesileyle Türk Üniversiteler Federasyonuna çok teşekkür ediyorum. Şehrimize bu organizasyonu verdiği için” dedi. Spor Faaliyetleri Şube Müdürü Savaş Keskin de,” Üniversiteler Spor Ligi 6.sezonunda finalleri tamamlıyoruz. Geçen sezonumuzda 9 branşta müsabaka yaparken, bu sezon 16 branşta gerçekleştirdik. Balıkesir’de şu anda bin 200 sporcu ağırlanıyor. Bu manada emek veren il müdürlüğümüze ve federasyonumuza teşekkür ediyorum” dedi. Ondokuz Mayıs Üniversitesi Öğretim Görevlisi Fatma Ermiş ise, “ Burhaniye de düzenlenen Ünilig finallerinde Ondokuz Mayıs Üniversitesi olarak şampiyon olduk. Çok emek verdik.Emeğimizin karşılığını aldık. Çok baskı altındaydık. Ama, çok şükür emeğimizin karşılığını aldık. Üniversitemize kupamızı götürdüğümüz için ayrıca guruluyuz. Bize destek veren Üniversitemiz Rektörü Sait Bilgiç ve Dekanımız Yalçın Taşmektepliğil’e ayrıca teşekkürümüzü iletiyoruz. Kızlarımızın emeğine sağlık. Hepsini tek tek öpüyorum. Çok mutluyuz. Teşekkür ediyorum” dedi. İstanbul Üniversitesi Takıp Kaptanı Kaan Küçük de,” Bizleri burada ağırlayan öncelikle Burhaniye Belediye Başkanımız olsun, organizasyon olsun. bizleri çok mutlu ettiler. Herkese çok teşekkür ediyorum. Öncelikle süper bir organizasyon oldu. Herkesin eline koluna sağlık. Şampiyon olduğumuz için çok mutluyuz. Çok emek harcadık. Şampiyon olduğumuz için mutluyuz. Herkese teşekkür ediyorum” dedi.
Fotoğrafta: Ödül töreni ve toplu fotoğraf. Fatih Emrah ERDOĞAN

2019-04-303550 kez okundu